V liga. Pomezania Malbork - Spójnia Sadlinki 3:0 [ZDJĘCIA]. Trzy słupki i dwa niewykorzystane karne

Drugie zwycięstwo w sezonie odniosła malborska Pomezania. W 4 kolejce V ligi pokonała w sobotę (31 sierpnia) na swoim boisku 3:0 (1:0) Spójnię Sadlinki.

Gospodarze od początku dominowali, ale dopiero na kilka minut przed końcem pierwszej połowy zwieńczyli przewagę bramką. Po akcji Kamila Dryjasa z lewej strony pola karnego i wycofaniu piłki do Piotra Wilka , który włączył się do akcji, obrońca Pomezanii pokonał bramkarza Spójni.

Po przerwie malborczycy nadal dyktowali warunki gry, ale to goście pierwsi mieli stuprocentową okazję. W 55 minucie malborski bramkarz Oskar Galeniewski nawet nie musiał interweniować. Wykonawca "jedenastki" posłał piłkę nad poprzeczką.

Pomezania gole strzelała w 60 minucie i w doliczonym czasie gry. Na 2:0 podwyższył Tomasz Jeleń uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wynik ustalił Bartosz Drewek. Bramkarz Spójni wyszedł w okolice linii 16 metra, by przeciąć podanie, ale napastnik Pomezanii go ubiegł i spokojnie mógł pobiec z piłką do pustej bramki.

Rezultat mógł być bardziej okazały. W drugiej połowie gości trzykrotnie ratował słupek - po strzałach Drewka, Dryjasa i Marlona Escobara. Bramkarz Spójni obronił też karnego wykonanego przez Drewka.

Pomezania: O. Galeniewski - Wilk, Jeleń, Grędzicki, Leszczyński (70 Korynt) - Dryjas, Łazarczyk, R. Galeniewski (65 Latkiewicz), Owsianik - Escobar (75 Bełz), Drewek.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani