V liga. Pomezania Malbork wygrała z Orłem Subkowy, ale lider się nie potknął [ZDJĘCIA]

W 25 kolejce w drugiej grupie V ligi Pomezania Malbork pokonała Orła Subkowy 2:1 (0:0). Wicelider prowadzi "korespondencyjną" walkę o awans z Wdą Lipusz, licząc na jej potknięcie.

W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych okazji bramkowych, ale wynik otworzyli dopiero w 37 minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Mateusz Włodarczyk strzelił płasko z około 11 metrów. Krótko po przerwie mógł poprawić swój dorobek, tym razem jednak z okolicy "szesnastki" przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Pomezania podwyższyła wynik na raty w 69 minucie. Prawą stroną na bramkę pognał Mateusz Kobyliński, uderzył obok bramkarza gości w słupek. Poprawił w poprzeczkę. Piłka odbiła się tuż przed linią bramkową, ale doskoczył do niej Radosław Migawski i głową umieścił w siatce.

Gospodarze mieli jeszcze kilka sytuacji strzeleckich, ale to goście w 90 minucie zmniejszyli rozmiary porażki.

Pomezania: Pelcer - Wilk (84 A. Galeniewski), Jeleń, Kielar, Dyl - Bełz (79 Korynt), M. Jurczyk, Ziemak, Dryjas, Włodarczyk (62 Kobyliński) - Migawski (76 Drewek).

Wicelider Pomezania w ligowej tabeli nadal traci sześć punktów do Wdy Lipusz (ona rozegrała o jeden mecz więcej). Przystępując do sobotniego meczu z Orłem, malborczycy wiedzieli, że wcześniej lider pokonał na wyjeździe 1:0 rezerwy Chojniczanki. Do zakończenia sezonu pięć kolejek.

Zobacz fragment pokazu Pawła Skóry - mistrza Polski, Europy i świata we freestyle futbolu - podczas otwarcia mistrzostw strefy przygranicznej w Malborku: