V liga. Pomezania Malbork z kompletem punktów w Skarszewach. Padło aż siedem bramek

Konrad Sosiński Fotografia
W meczu 13 kolejki V ligi malborska Pomezania pokonała w sobotę (31 października) na wyjeździe Wietcisę Skarszewy 4:3.

Do zespołu wrócił trener Andrzej Tołstik, który miał kilkanaście dni przerwy z powodu kwarantanny. Wynikała z faktu, że koronawirusa potwierdzono w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kwidzynie, gdzie szkoleniowiec malborczyków pracuje.
- Brakowało tej szatni i stania przy linii - przyznaje.

I już w 1 minucie mógł ze swoimi podopiecznymi cieszyć się z prowadzenia, gdy Mateusz Latkiewicz w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył pod poprzeczkę. Po chwili goście podwyższyli wynik po akcji Kamila Dryjasa, który z boku wbiegł w pole karne i strzelił płasko w krótki róg.

Około 40 minuty gospodarze zdobyli bramkę kontaktową.

Moim zdaniem, sędzia popełnił błąd, bo Tomek Jeleń był odpychany. Odpowiedzieliśmy bardzo szybko. W 43 minucie Mateusz Grędzicki był faulowany w polu karnym, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Marlon Escobar. Jeszcze do przerwy rywale mieli dwie sytuacje i tutaj naprawdę należą się słowa uznania Grzesiowi Plucińskiemu. W ogóle rozegrał kapitalne zawody - ocenia Andrzej Tołstik.

W drugiej połowie Pomezania prowadziła grę, ale gole strzelali gospodarze. Najpierw malborczycy zgubili krycie po dośrodkowaniu na długi słupek. Do remisu Wietcisa doprowadziła na około kwadrans przed końcem.
- Drużyna ze Skarszew jest mocna fizycznie, ma w składzie rosłych zawodników, więc nawet każdy wrzut z autu był zagrożeniem. Wyrównali po stałym fragmencie i uderzeniu z 5 metrów - opowiada trener Tołstik

W 85 minucie goście zdobyli zwycięską bramkę. Kamil Dryjas, już leżąc, podał do Mateusza Sroki, który dośrodkował do Michała Alaburdy, a ten z powietrza uderzył nie do obrony. Miejscowi prostymi środkami próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, ale ich ataki były chaotyczne.

- Cieszy to, że utrzymujemy kontakt z czołówką. Gratulacje dla chłopaków za wolę walki i grę do końca. Dziękuję też kibicom, którzy kolejny raz, zza stadionu, nas dopingowali. To wsparcie jest potrzebne w trudnych momentach - przyznaje Andrzej Tołstik.

Wietcisa Skarszewy - Pomezania Malbork 3:4 (1:3)

Pomezania: Grzegorz Pluciński - Marcin Bochyński, Tomasz Jeleń, Mateusz Grędzicki, Tomasz Owsianik - Kamil Dryjas, Michał Jurczyk (60 Michał Alaburda), Grzegorz Łazarczyk (70 Rafał Galeniewski), Sławomir Ziemak (85 Mateusz Pańko), Mateusz Latkiewicz - Marlon Escobar (70 Mateusz Sroka).

Więcej zdjęć z meczu Wietcisa - Pomezania możesz obejrzeć na Konrad Sosiński Fotografia

W następnej kolejce Pomezania będzie pauzowała, a tydzień później zakończy rundę jesienną wyjazdowym meczem z Orłem Subkowy.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0