V liga. Pomezania rozgromiła Meteora. Mecz przerwany na pół godziny

Po sobotnich meczach w 10 kolejce grupy drugiej V ligi malborska Pomezania straciła pozycję lidera na niespełna dobę. Odzyskała ją po zwycięstwie 6:0 nad Meteorem Pinczyn.

Ten mecz bez większej historii rozpoczął się z około 15-minutowym opóźnieniem, bo gospodarze musieli namalować linie boiskowe...
- Ale nawierzchnia boiska jest super, najlepsza w lidze, chyba nawet lepsza niż w Malborku - dodaje Przemysław Marusa, trener Pomezanii.

Grało się więc przyjemnie. Przyjemne były też skutki tej gry dla malborczyków. Pierwsze dwie bramki zdobył Mateusz Daukszys: w 13 minucie strzałem z około 20 metrów i w 25 minucie kierując piłkę do pustej bramki po rzucie rożnym. W 33 minucie Piotr Sobieraj wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Meteora i było 3:0, a gola "do szatni" strzelił Piotr Wilk.

Po przerwie miejscowi nie byli w stanie przeciwstawić się malborczykom, którzy dołożyli jeszcze dwie bramki do swojego dorobku. W 70 minucie znowu Daukszys wykończył akcję zespołową, wyprowadzoną od malborskich stoperów i rozklepaną przez całe boisko. Wynik ustalił w 75 minucie, w zamieszaniu podbramkowym, Piotr Marszałek.

Mecz rozpoczął się z opóźnieniem, ale też nie skończył się zgodnie z planem po regulaminowych 90 minutach i kilku ewentualnie doliczonych. Na pięć minut końcem bardzo groźnej kontuzji doznał bowiem zawodnik gospodarzy i około pół godziny trwała przerwa związana z oczekiwaniem na przyjazd karetki pogotowia ze Starogardu Gdańskiego.

Pomezania: Dębowski - Wilk, Jeleń (46 Kielar), Jabłoński (70 Rychlik), Owsianik - Dryjas (65 Marszałek), Gdela (60 Konwa), Jurczyk, Ziemak, Sobieraj - Daukszys.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani