V liga. Pomezania wygrała z Relaksem Ryjewo. Trener zrobił odprawę drogą internetową

Fot, Konrad Sosiński
W sobotnim meczu 13 kolejki V ligi malborska Pomezania łatwo sięgnęła po komplet punktów, pokonując 4:0 Relax Ryjewo. Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności.

17 października weszły w życie obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. Jednych z nich jest organizowanie wydarzeń sportowych bez udziału publiczności. Kibice nie mogli więc wejść na stadion przy ul. Toruńskiej na mecz Pomezanii z Relaksem Ryjewo. Ale grupka zjawiła się pod stadionowym ogrodzeniem.

Z myślą o kibicach malborski klub zapewnił relację internetową z sobotniego spotkania. Tą drogą grę swoich podopiecznych oglądał również trener Andrzej Tołstik, który z przyczyn życiowych nie mógł stanąć jak zwykle na bieżni przy ławce rezerwowych. Szkoleniowiec na co dzień jest wychowawcą w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kwidzynie, który kilka dni temu został objęty kwarantanną.

Jest duże prawdopodobieństwo, że w kolejnym meczu też mnie zabraknie na ławce, ale zostawiłem drużynę w dobrych rękach. Z chłopakami pracuje Robert Felski, który jest drugim trenerem. Dzięki Robertowi udało mi się połączyć i zrobić odprawę online - mówi Andrzej Tołstik.

Pierwsza bramka padła dopiero w końcówce pierwszej połowy. Dawid Torłop pokonał bramkarza gości pięknym uderzeniem z boku pola karnego po długim rogu, gdzieś blisko "okienka". Ponad kwadrans po przerwie ten sam zawodnik wepchnął piłkę do siatki z najbliższej odległości po podaniu Sławomira Ziemaka. Cztery minuty później malborczycy zanotowali przechwyt w środkowej części boiska; piłka trafiła do Torłopa, który uderzył mocno z 16 metrów - 3:0. Czwartego gola ten sam napastnik Pomezanii strzelił z kilku metrów z podania Konrada Nędzy.

- Najbardziej zadowolony jestem z tego, że drugi mecz z rzędu zagraliśmy na zero z tyłu. Co do stylu, nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale najważniejsze, że wygraliśmy. Cieszy postawa Dawida, który miał 5 sytuacji, a zdobył 4 bramki. I cieszy to, że ma kto dla nas strzelać, bo jak nie Robert Felski, to jest Dawid - komentuje Andrzej Tołstik.

Pomezania Malbork - Relax Ryjewo 4:0 (1:0)

• 1:0 Dawid Torłop (42)
  • 2:0 Torłop (63)
  • 3:0 Torłop (67)
  • 4:0 Torłop (75)

Pomezania: Pluciński - Wilk, Grędzicki, Jurczyk (70 Pańko), Marendowski (62 Latkiewicz) - Dryjas (75 Bochyński), Łazarczyk, Leszczyński, Ziemak, Escobar (65 Nędza) - Torłop (80 Rabenda).

Mecz z Relaksem można obejrzeć na profilu Pomezanii na Facebooku >>> TUTAJ, a fotorelację na Konrad Sosiński Fotografia.
Kolejne spotkanie malborska drużyna także rozegra na swoim boisku - 24 października o godz. 15 z Victorią Kaliska.