V liga. Pomezania wysoko wygrywa ze Spójnią, ale bramki dopiero w drugiej połowie

- Musiałem dać drużynie wyraźny sygnał - mówi Przemysław Marusa, trener Pomezanii, o dwóch zmianach dokonanych już w 35 minucie meczu ze Spójnią Sadlinki. Fot. R. Konczyński/archiwum
Malborska Pomezania powiększyła swój dorobek o kolejne trzy punkty po meczu 23 kolejki ze Spójnią Sadlinki. Do przerwy kibice mieli jednak pewne powody do niepokoju, bo w spotkaniu z przedostatnim zespołem ligi utrzymywał się wynik bezbramkowy. W drugiej połowie worek z bramkami już się rozwiązał.

Pomezania Malbork: Kacprowicz - Wilk, Jeleń (60 Jurczyk), Cicherski, Owsianik - Konwa (35 Dryjas), Ratajczyk, Rychlik, Daukszys (75 Maciąg), Pietrzyk (35 Kobyliński) - Sobieraj.

W bramce seniorów Pomezanii zadebiutował 16-letni Szymon Kacprowicz, bramkarz drużyny juniorów młodszych grającej w lidze wojewódzkiej. Uwagę zwracają też dwie szybko dokonane zmiany przez trenera Przemysława Marusę. Łukasz Konwa i Mateusz Pietrzyk zostali zmienieni jeszcze przed przerwą.

- W pierwszej połowie byliśmy bardzo nieskuteczni. Nie było motywacji do zdobywania bramek, więc musiałem dać drużynie wyraźny sygnał, że to nie jest "mecz przyjaźni" - mówi Przemysław Marusa. - Po przerwie strzeliliśmy pierwszego gola, a potem już posypały się kolejne.

Strzelecką niemoc malborczyków przełamał w 52 minucie Mateusz Daukszys. Dwie minuty później wynik podwyższył Kamil Dryjas, a trzy kolejne bramki były dziełem Mateusza Kobylińskiego, który w ten sposób skompletował hat-trick. Ostatniego gola strzelił w 90 minucie, ustalając rezultat spotkania.

- Dwie z trzech bramek Mateusza padły po bardzo fajnych akcjach przeprowadzonych lewym skrzydłem przez Piotra Wilka - mówi trener malborczyków.

Goście jedyną bramkę zdobyli około 80 minuty, strzelając na 4:1 z rzutu karnego.

Pomezania z 48 pkt zajmuje 3 miejsce w tabeli, tracąc do Gryfa 2009 Tczew osiem "oczek", a do Rodła Kwidzyn - trzynaście. W 24 kolejce malborczycy spotkają się na wyjeździe z kwidzynianami. Decyzją tamtejszego klubu mecz odbędzie się bez udziału publiczności.