V liga. Powiśle Stary Targ - Błękitni Stare Pole 3:0

[email protected]
Piąte z rzędu zwycięstwo odniosło Powiśle Stary Targ w rozgrywkach V ligi. Podopieczni Waldemara Gutjara pokonali w szóstej kolejce Błękitnych Stare Pole. Derby Powiśla zakończyły się wynikiem 3:0.

Po pierwszym kwadransie gry gospodarze prowadzili różnicą dwóch goli. W 7 minucie spotkania piłkarze Błękitnych przeprowadzili nieudaną próbę pułapki ofsajdowej. Grzegorz Pachucy zagrał do Daniela Meinersa, a młody napastnik przelobował bramkarza gości. Drugą bramkę zdobył Adam Pachucy, który najpierw ograł jednego z obrońców Błękitnych, a później ze spokojem umieścił piłkę w siatce.

- Potem my pilnowaliśmy wyniku, a nasi rywale próbowali odrobić straty, ale nie mogli - mówi Gutjar. - Najlepszą okazję, jaką w pierwszej połowie mieli goście, był strzał w poprzeczkę. Największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry.

Powiślanie dążyli do podwyższenia rezultaty w drugiej połowie pojedynku. Dobrej okazji nie wykorzystał między innymi Wojciech Pliszka.

Trzeci gol padł w 85 minucie spotkania. Meiners wykorzystał zamieszanie w polu karnym i skierował piłkę do bramki Błękitnych.

- Mecz się nam dobrze ułożył, ale i dobrze zagraliśmy - mówi szkoleniowiec Powiśla. - Drużyna gra to co chce. Nie mamy wysokich aspiracji, po prostu zbieramy punkty. Jestem zaskoczony naszą postawą w lidze, myślałem, że będzie trudniej. Prawie od początku ligi gramy jednym, podstawowym składem. Mam nadzieję, że nadal będą nas omijać kontuzje i kartki.

W następnej kolejce dojdzie do kolejnego spotkania derbowego na Powiślu. Zespół ze Starego Targu zmierzy się w sobotę w Malborku z Pomezanią.
- To będzie ciężki mecz - mówi Gutjar. - Pomezania ma młody skład i na swoim boisku jest groźna. Po cichu liiczymy na remis.

Markowicz - Wiśniewski, Miller, G. Pliszka, Ł. Knapik, K. Kamiński, A. Pachucy, G. Pachucy (82 Borowiecki) , Kaszubowski, Meiners, W. Pliszka (80 Mulak).

Powiśle pozytywnie zaskakuje w nowym sezonie. Zespół, który w poprzednim sezonie utrzymał się w klasie okręgowej dzięki barażom, zajmuje teraz trzecie miejsce w tabeli. Pomógł w tym walkower, który został przyznany starotarżanom za mecz z Wdą Lipusz (na boisku 0:1). Wydział Gier i Ewidencji Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikował wynik na korzyść Powiśla z powodu występu nieuprawnionego zawodnika w barwach zespołu z Lipusza.