V liga. Tylko remis Pomezanii Malbork z Orłem Subkowy i utrata fotela lidera [ZDJĘCIA]

Nie obejrzeli bramek kibice podczas meczu 24 kolejki drugiej grupy V ligi w Malborku, w którym w sobotę (11 maja) Pomezania zmierzyła się z Orłem Subkowy. W dwóch ostatnich spotkaniach malborczycy zdobyli tylko jeden punkt i już nie prowadzą w tabeli.

Orzeł Subkowy zajmuje 7 miejsce, ale najwyraźniej nieprzypadkowo w poprzedniej kolejce poradził sobie z Gwiazdą Karsin (2:0 na swoim boisku). Przy Toruńskiej też postawił dość trudne warunki, grając uważnie w obronie i walcząc na całym boisku. Ale w niczym nie tłumaczy to gospodarzy, którzy powinni byli ten mecz wygrać, żeby utrzymać prowadzenie w tabeli, bardzo ważne w kontekście zbliżającego się spotkania z Gwiazdą.

W pierwszej połowie było dużo walki. Drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych. Najlepszą miał Piotr Sobieraj, który niestety przestrzelił z bliskiej odległości, mając przed sobą pustą bramkę. Pomocnik Pomezanii nabiegał się i "naszarpał" z przeciwnikami w całym meczu, ale ta okazja może mu się śnić po nocach.
W 43 minucie niewiele brakowało, a goście objęliby prowadzenie po ładnej kontrze. Refleksem i świetną interwencją po trudnym uderzeniu Franciszka Rytlewskiego popisał się Dawid Pelcer.

Po przerwie przewaga malborczyków nie podlegała już dyskusji, jednak brakowało wykończenia akcji. W jednej z sytuacji obrońca Orła w ostatnim momencie wślizgiem powstrzymał Sobieraja. Później groźnie strzelali Marcin Wujecki z pola karnego oraz Wojciech Szoska (pojawił się w drugiej połowie, mimo że ma złamany palec lewej dłoni) i Tomasz Owsianik spoza "szesnastki". Niestety dla gospodarzy, tego dnia nic nie chciało wpaść do siatki. A goście już w doliczonym czasie mogli nawet strzelić gola na wagę zwycięstwa, ale Pelcer nie dał się pokonać Tomaszowi Skalskiemu.

Pomezania: Dawid Pelcer - Tomasz Owsianik, Krystian Kielar, Łukasz Skalski, Kacper Dyl - Piotr Sobieraj, Mateusz Sroka, Sławomir Ziemak, Kamil Dryjas (70 Patryk Korynt) - Maciej Bełz (78 Marcin Wujecki), Bartosz Drewek (59 Wojciech Szoska).

Orzeł: Mateusz Klinkusz - Szymon Grzelak, Jonasz Gdaniec, Gustaw Andrzejewski, Krzysztof Kołodziej, Adrian Tamowicz (46 Kacper Aronowski), Dawid Smoliński, Michał Kalinowski, Michał Alaburda, Mariusz Wroński (61 Tomasz Skalski), Franciszek Rytlewski (80'Paweł Żelechowski).

Remis Pomezanii z Orłem przy jednoczesnym zwycięstwie Gwiazdy z Żuławami Nowy Dwór Gdańsk 6:0 sprawia, że drużyna z Karsina wraca na pierwsze miejsce. Malborczycy mają tyle samo punktów (59), ale decyduje przegrane spotkanie w rundzie jesiennej.

Teraz Pomezania jedzie do Nowego Dworu Gd., a 25 maja o godz. 17 podejmie Gwiazdę.