V liga. Ważne trzy punkty malborskiej Pomezanii w Tczewie. 1:0 z Wisłą

R. Konczyński
Pomezania Malbork w sobotę (6 kwietnia) w 19 kolejce drugiej grupy V ligi musiała wygrać w Tczewie, żeby strata do prowadzącej Gwiazdy Karsin nie wzrosła. Jedyna bramka spotkania padła po rzucie karnym wykorzystanym przez Piotra Sobieraja.

Około 70 minuty Piotr Sobieraj wpadł z lewej strony w pole karne i został sfaulowany przez obrońcę. Chwilę później sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na 11 metrze i trafił do siatki. W takich okolicznościach padła bramka decydująca o wyniku spotkania.

- Pierwsza połowa była wyrównana. Było dużo walki, piłka trochę przeszkadzała zawodnikom na nierównym boisku. W drugiej stworzyliśmy sobie pięć klarownych sytuacji, z których wykorzystaliśmy jedną - mówi Michał Anslik, trener Pomezanii.

Do przerwy goście mieli dwie godne uwagi okazje. W jednej z nich domagali się karnego, dopatrując się zagrania ręką po strzale, ale sędzia uznał, że piłka trafiła zawodnika Wisły w bark i "jedenastki" nie zamierzał dyktować. Szansę na gola miał też Sławomir Ziemak po dobrym dograniu Mateusza Sroki, ale ją zmarnował. W drugiej połowie sytuacje sam na sam zaprzepaścili Piotr Sobieraj i Wojciech Szoska. A Kamil Dryjas przelobował bramkarza, jednak ten zdążył zapobiec stracie gola.

Pomezania: Pelcer - Owsianik, Jeleń, Skalski, Dyl (78 Koller) - Sobieraj (90 R. Galeniewski), Ziemak, Wujecki, Sroka (81 Gdela), Dryjas (85 Korynt) - Szoska.

Malborczycy (2 m., 49 pkt) nadal tracą punkt do Gwiazdy Karsin, która w 19 kolejce pokonała 7:3 Powiśle II Dzierzgoń.