V liga. Wda Lipusz - Delta Miłoradz 1:3 (1:0)

Delta Miłoradz pokonała na wyjeździe 2:1 Wdę Lipusz w 28 kolejce V ligi i tym samym prawdopodobnie zapewniła sobie utrzymanie w V lidze.

Delta Miłoradz zagrała w Lipuszu w składzie: Krawczyk - Lenkiewicz, Jeleń, Woliński, Ulkowski, Pogorzelski (85 Zawicki), Jurczyk, Kowalczyk, Modrzejewski (89 Kozubski), Kownacki (70 Stachecki), Kossarzecki.

Po pierwszej połowie Delta przegrywała z Wdą, ale straty odrobiła, z nawiązką, w drugiej części spotkania. Podopieczni trenera Sebastiana Cierlickiego strzelili trzy gole (Mateusz Kowanacki, samobój, Robert Modrzejewski) i nie stracili żadnego.

- Już po pierwszej połowie mogliśmy prowadzić kilkoma bramkami, bo dwukrotnie piłka trafiała w poprzeczkę, raz w słupek, a kolejnym razem wprost w bramkarza - opowiada Tadeusz Majewski, prezes Delty Miłoradz. - W drugiej połowie już praktycznie nie schodziliśmy z połowy rywala.

Wygrana nad Wdą prawdopodobnie da Delcie utrzymanie w V lidze. Wiele wskazuje na to, że do A-klasy zostanie zdegradowanych 5 drużyn, czyli z miejsc 12-16. Na dwie kolejki przez zakończeniem rozgrywek V ligi Delta ma 6 punktów przewagi nad 12 w klasyfikacji Sokołem Zblewo i lepszy od niego bilans meczów bezpośrednich.

W następnej kolejce Delta podejmie na własnym boisku Borowiaka Czersk. Początek meczu 15 czerwca o godz. 16.