V liga. Żuławy Nowy Dwór Gdański - Jurand Lasowice Wielkie 3:1 (1:0)

Jurandowi Lasowice Wielkie nie udało się przywieźć punktów z Nowego Dworu Gdańskiego. Drużyna trenera Tomasza Mazurka przegrała z Żuławami 1:3 (0:1). Jak wyjaśnia szkoleniowiec, była to porażka na własne życzenie.

Jurand przeciwko Żuławom zagrał w składzie: Burdecki – Brzezicki, Wąsik, M. Kępka (46 Geisler), Jabłoński (57 Wilczewski), Sz. Polus, K. Polus, Tryba (57 D. Kępka), Majka (82 Kondys), Mańkowski, Wróblewski.

W 25 minucie padła pierwsza bramka w meczu, a stracili ją lasowiczanie po indywidualnym błędzie swojego obrońcy. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku, a w drugiej części spotkania goście pokazali, że na pewno nie boją się spadkowicza z IV ligi, który zresztą po degradacji nie radzi sobie najlepiej w "okręgówce".

Podopieczni trenera Tomasza Mazurka stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, ale na gola zamienili tylko jedną. W 63 minucie do remisu doprowadził Damian Kępka, który dostał prostopadłe podanie od Karola Polusa i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Żuław.

Nowodworzanie zdobyli kolejne bramki w 70 (rzut wolny) i 88 minucie. Nawet przegrywając 1:2, a potem 1:3 piłkarze z Lasowic mieli okazje do zmiany wyniku, ale np. pudłowali z najbliższej odległości. Natomiast mocnym akcentem na zakończenie był z ich strony piękny strzał Karola Polusa w 90 minucie z 40 metrów, kiedy to piłka trafiła w słupek.

Ta porażka boli, bo była kolejną na własne życzenie. Przegraliśmy mecz, którego nie mieliśmy prawa przegrać - komentuje trener Tomasz Mazurek.

Lasowiczanie z 12 pkt zajmują 11 miejsce w tabeli. 25 października o godz. 15 podejmą Orła Subkowy (9 m., 14 pkt).