V liga. Zwycięstwa Gromu Nowy Staw i Pomezanii Malbork [SONDA]

Grom Nowy Staw pokonał na wyjeździe 3:0 Wisłę Korzeniewo, a Pomezania Malbork rozgromiła 10:0 Piaski Wąglikowice w przedostatniej kolejce V ligi.

Grom Nowy Staw pokonał 3:0 Wisłę Korzeniewo w przedostatniej kolejce rundy jesiennej V ligi. Nowostawianie do przerwy remisowali, ale w pierwszej akcji drugiej połowy spotkania objęli prowadzenie po golu Marka Masztalera i nie oddali go już do końca meczu. Później tylko zmieniał się wynik na korzyść gości po trafieniach Roberta Wesołowskiego i Bartosza Drewka.

Dzięki tej wygranej Grom powrócił na foteli lidera tabeli V ligi. Przez godzinę zastępowała go na czele klasyfikacji Pomezania Malbork, która wcześniej rozgromiła na swoim boisku 10:0 Piaski Wąglikowice. Cztery razy trafiał do bramki rywali Piotr Sobieraj, dwukrotnie Mateusz Daukszys i Kamil Dryjas, a raz Piotr Wilk oraz Piotr Marszałek.

W innych meczach 14 kolejki Błękitni Stare Pole przegrali u siebie 0:3 z Borowiakiem Czersk, a Jurand Lasowice Wielkie 0:2 z Orłem Subkowy.

W sobotę i niedzielę odbędą się ostatnie w tym roku piątoligowe mecze. Jeśli piłkarze Gromu Nowy Staw pokonają na boisku w Malborku Gwiazdę Karsin, to zostaną rycerzami jesieni (początek meczu na boisku przy ul. Toruńskiej w sobotę o godz. 12).

Pomezanię Malbork czeka w niedzielę wyjazdowy mecz z Orłem Subkowy. Błękitni Stare Pole w sobotę zagrają na wyjeździe z Piaskami Wąglikowice, a Jurand w niedzielę pojedzie na mecz z Czarnymi Przemysław.