V liga: Zwycięstwo Gromu i porażka Delty na inaugurację sezonu 2012/2013

RK
Z naszych drużyn lepsze nastroje po inauguracji nowego sezonu w V lidze mają piłkarze Gromu Nowy Staw, którzy zdecydowanie wygrali swój mecz z Wisłą Długie Pole. Miłoradzka Delta przegrała z Wisłą Korzeniewo.

Oba zespoły z powiatu malborskiego rozegrały swoje pierwsze spotkania na wyjeździe. Mecz z Wisłą Długie Pole zaczął się źle dla Gromu, bo po kilkunastu minutach piłkarze trenera Marka Kwiatkowskiego przegrywali 0:1. Ale już w pierwszej akcji po stracie gola wyrównali po uderzeniu Kamila Gronkowskiego.**Ten zawodnik przed przerwą jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy i skompletował hat-tricka. W drugiej połowie wynik z rzutu karnego ustalił na 4:1 Krzysztof Błażek**. Przez cały mecz nowostawianie grali tą samą „jedenastką". Trener nie przeprowadził zmian, dając odpocząć kilku zawodnikom rezerwowym, którzy mają nie do końca wyleczone urazy.

Grom: Ćwiek - Kępiński, Danielak, Błażek, Błaszczak - Łapiński, Podbereźny, Resmerowski, Szweda - Gronkowski, Szramka.

Delta dominowała w wyjazdowym meczu z Wisłą Korzeniewo, ale to gospodarze, nastawieni na grę z kontry, dwukrotnie ją wypunktowali. Spotkanie "ustawiła" bramka z 12 minuty. Drugiego gola podopieczni Radosława Szczuchniaka stracili w 65 minucie. Obie bramki były „prezentami" dla rywala, padły po kardynalnych błędach obrońców. W ostatnich 10 minutach w drużynie Delty zadebiutował Kolumbijczyk Sergio Acosta-Angulo, który od niedawna jest mieszkańcem gminy Miłoradz. W swoim kraju w piłkę grał amatorsko.

Delta: Dus - Jeleń, Cicherski, Lenkiewicz, Ulkowski (66 Grzębski), Podlewski (46 Szklarczyk), Neumann, Tchórz, Modrzejewski, Kępka (80 Acosta-Angulo), Barnaś.

Następne mecze nasze zespoły zagrają przed swoją publicznością - Grom w sobotę o godz. 16 z Wdą Lipusz, a Delta w niedzielę o godz. 16 z Wisłą Długie Pole.