W Malborku uczczono Dzień Pamięci. Uczestnicy obchodów złożyli kwiaty m.in. na Cmentarzu Żołnierzy Wspólnoty Brytyjskiej

ag
W Malborku obchodzono Dzień Pamięci we wtorek 13 listopada
We wtorek 13 listopada w Malborku odbyły się obchody Remembrance Day, czyli Dnia Pamięci. Jest to święto, podczas którego oddawany jest hołd żołnierzom krajów Wspólnoty Brytyjskiej, poległym w wojnach.

Podczas malborskich obchodów Dnia Pamięci samorządowcy oraz dyplomaci i mundurowi z państw Commonwelthu złożyli kwiaty na Cmentarzu Wojennym Wspólnoty Brytyjskiej mieszczącym się przy ul. 500-lecia.

Na Cmentarzu Wojennym Wspólnoty Brytyjskiej spoczywa 232 zidentyfikowanych żołnierzy z lat 1939 - 1945. Wśród pochowanych znajduje się 189 żołnierzy piechoty, 39 lotników, a także jeden marynarz floty wojennej oraz trzech marynarzy floty handlowej, pochodzących z Kanady, Nowej Zelandii, Anglii, i Australii.

Część grobów, które znajdują się w Malborku, zostało przeniesionych z innych miejsc pochówku m.in. z Gdańska czy Torunia.

Po obchodach, które odbyły się na cmentarzu przy ul. 500-lecia, uczestnicy Dnia Pamięci udali się na Cmentarz Komunalny w Malborku. Tam złożono kwiaty pod Pomnikiem Stalagu XXB.

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Dodaj ogłoszenie