W meczu radnych w Malborku młodzież nieco lepsza od dorosłych samorządowców [ZDJĘCIA]

W piłkarskim pojedynku zmierzyły się w sobotę (9 maja) w hali Gimnazjum nr 3 reprezentacje Rady Miasta Malborka i Młodzieżowej Rady Miasta. Górą młodzież, która pokonała starszych kolegów 5:4.

Drużyna dorosłej Rady Miasta grała w składzie: Arkadiusz Mroczkowski, Jacek Markowski, Paweł Dziwosz, Robert Król, Dariusz Kowalczyk, Zbigniew Kowalski. Radni zaprosili do gry burmistrza Marka Charzewskiego, który stanął w bramce, a na ławce rezerwowych swój zespół dopingowała radna Agnieszka Grzegorzewska.

Skład reprezentacji Młodzieżowej Rady Miasta Malborka: Martyna Dębicka, Monika Bojanowska, Joanna Janicka, Paulina Gródecka, Jadwiga Szwedowska, Karolina Niezgoda, Michał Krawczykowski, Adrian Mechut, Dawid Wajda, Mateusz Korycki, Paweł Wierucki.

Po pierwszej połowie towarzyskiego meczu wydawało się, że młodzież będzie zdecydowanie górą, bo drużyna MRM - mimo kilku skutecznych interwencji burmistrza Malborka w bramce - prowadziła już 3:0. Starsi koledzy z dorosłej rady pokazali jednak, że potrzebowali pierwszej części spotkania, żeby się trochę zgrać, a po przerwie ruszyli do zdecydowanych i skutecznych ataków, doprowadzając do remisu 3:3.

To była zabawa, ale nikt nie chciał dać za wygraną. Gdy młodzież znowu objęła prowadzenie 4:3, dorośli radni wyrównali. Ostatnie słowo należało jednak do MRM, która w ostatnich sekundach zdobyła zwycięską bramkę.

Gole w tym spotkaniu strzelali: dla Rady Miasta Malborka - Paweł Dziwosz 3, Jacek Markowski 1; dla MRM - Dawid Wajda 3 i Mateusz Korycki 2. Sędzią był Zenon Kowiel, radny miejski poprzedniej kadencji.

Towarzyski mecz pomiędzy radnymi był częścią turnieju zorganizowanego w sobotę przez MRM Malborka w hali Gimnazjum nr 3 dla "drużyn podwórkowych".