W V lidze piłkarskiej remis Pomezanii i zwycięstwo Błękitnych

Pomezania w dwóch ostatnich meczach zdobyła jeden punkt.
Pomezania w dwóch ostatnich meczach zdobyła jeden punkt. Fot. R. Konczyński
Spośród drużyn z powiatu malborskiego występujących w V lidze po 12 kolejce bardziej zadowoleni mogą być Błękitni Stare Pole. Chociaż grą nie zachwycili, zdobyli cenne trzy punkty.

W 12 kolejce do Malborka przyjechała Gwiazda Karsin. Zespół, który w poprzednim sezonie był blisko walki nawet o awans, w tej edycji radzi sobie już gorzej i znajduje się w drugiej połowie tabeli. Malborczycy, którzy kolejkę wcześniej przegrali na wyjeździe 0:1 z Powiślem II Dzierzgoń, nie zdołali wygrać drugiego meczu z rzędu. Spotkanie z Gwiazdą zakończyło się bezbramkowym wynikiem.

Pomezania (22 pkt) zajmuje 4 miejsce w tabeli, ale w niedzielę swoje mecze rozgrywają Borowiak Czersk i Orzeł Subkowy, które mają szansę przeskoczyć malborską drużynę w klasyfikacji.

Pomezania: O. Galeniewski - Wilk, Jeleń, Jurczyk, Kobyliński (85 Owsianik) - Sobieraj, Ziemak, R. Galeniewski (46 Gdela), Konwa (74 Linda), Dryjas - Bełz.

Po wycofaniu się Gryfa 2009 Tczew z rozgrywek najsłabsza w lidze jest Wisła Korzeniewo. To drużynę z powiatu kwidzyńskiego pokonali w sobotę 2:0 Błękitni Stare Pole. Piłkarze nie zachwycili kibiców.
- Dostosowaliśmy się poziomem gry do przeciwnika, ale powiedziałem zawodnikom, że sztuką jest wygrać, grając gorszy mecz - mówi Tomasz Mazurek, trener Błękitnych.

Gole dla gospodarzy strzelili Radosław Zielonka (w 17 minucie po dośrodkowaniu Napiątka) i Radosław Pinkus (67, asysta Rogowskiego).

Błękitni: Sosna - Orłowski, Kotowski, Maciej Rychlik, Tomczyk (75 Jankowski), Napiątek (57 Pinkus), Kurek, Marcin Rychlik, Szymanowski (81 Kończyński), Rogowski, Zielonka (60 Wróblewski).