Wakacyjny triobasket

(jotka)
Dziś o godz. 16 kolejne mecze w ramach wakacyjnego turnieju triobasketu.
Dziś o godz. 16 kolejne mecze w ramach wakacyjnego turnieju triobasketu. Fot. Aleksander Winter
8 zespołów bierze udział w tegorocznej edycji Turnieju Wakacyjnego Triobasket Malbork Cup 2003, w którym do zdobycia jest puchar burmistrza Malborka. Jak co roku, organizatorem zawodów jest Ognisko Miejskie Towarzystwa ...

8 zespołów bierze udział w tegorocznej edycji Turnieju Wakacyjnego Triobasket Malbork Cup 2003, w którym do zdobycia jest puchar burmistrza Malborka. Jak co roku, organizatorem zawodów jest Ognisko Miejskie Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Natomiast patronat medialny objęła nasza redakcja.

- W kategorii 15-16 lat zgłosiły się tylko dwa zespoły, natomiast sześć w najstarszej grupie, czyli powyżej 19 lat. Szkoda, że zabrakło młodszych zawodników - mówi Antoni Zdanowicz, prezes TKKF.
Każda drużyna składa się z trzech koszykarzy, jednak większość zespołów miała też graczy rezerwowych; jedynie Draft 2003 postanowił radzić sobie w trójkę.
- Wszystkie drużyny rozegrają cztery jednodniowe turnieje. Pierwszy już za nami, kolejny dziś, a następne w środę i piątek. Wtedy też około godz. 20 poznamy zwycięzców - wyjaśnia A. Zdanowicz. - Na najlepszych czekają nagrody

Mecze rozgrywane są na boiskach przy pl. Narutowicza.
Po pierwszym dniu w grupie A (15-16 lat) pierwsze miejsce wywalczył Draft 2003, natomiast drugie zajęli Czterej Pancerni. W grupie D wygrała drużyna Above The Rim, druga była ekipa Blantoholix, trzecią pozycję zajęły Manieczki, czwartą - Asy, piątą - Eight'ers, natomiast szóstą - Redlegs.
- W finale każdy zespół miał na koncie jeden wygrany mecz, dlatego o kolejności zadecydowała suma małych punktów - dodaje A. Zdanowicz.