Weekendowy raport ligowy Akademii Piłkarskiej Malbork [WYNIKI I ZDJĘCIA]

Tak grali młodzi i dorośli piłkarze Akademii Piłkarskiej w rozgrywkach ligowych 27 i 28 września. Raport meczowy nadesłała Akademia Piłkarska Malbork.

W ten weekend drużyny Akademii Piłkarskiej grały ze zmiennym szczęściem. Zmagania ligowe rozpoczęliśmy turniejem w Tczewie rocznika 2005/06. Gospodarzem turnieju był zespół Orłów. W ostatecznej klasyfikacji zespoły nasze zajęły wysokie drugie i czwarte miejsce. Bramki dla naszych zespołów zdobywali: Igor Narloch (4) i po jednej Dawid Konefał, Paweł Suski, Mateusz Parciak.
Niedzielne mecze rozpoczęliśmy wyjazdowym pojedynkiem seniorów w Pelplinie oraz spotkaniem, który odbywał się jednocześnie z zespołem ze Starogardu. Zespół seniorów zwyciężył 6:2 po bramkach: Karola Kwiatkowskiego (3) i Tomasza Pietruszyńskiego (3). Zespół juniora D2 przegrał 1:3 z Beniaminkiem. Po nieuznanej bramce dla naszego zespołu, lider ze Starogardu strzelił bramkę ze spalonego. Boiskowe sytuacje podcięły skrzydła młodym zawodnikom, którzy stracili drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, kontaktową bramkę strzela Miłosz Pindel. Po jednym z kontrataków pechowo tracimy trzecią bramkę, która ustala ostateczny wynik spotkania.
W kolejnym meczu tego dnia spotkaliśmy się z zespołem Żuław Nowy Dwór Gdański, a szczegółową relację z tego meczu nadesłał jeden z zawodników Akademii: "W dniu 28 września drużyna juniorów C2 Akademii Piłkarskiej w Malborku rozegrała mecz z zespołem Nowy Dwór Gdański. Zespół Akademii wyszedł w ustawieniu 4-1-4-1. W pierwszej połowie dominował zespół Akademii, czego potwierdzeniem były dwie bramki strzelone przez Kacpra Żurawskiego. Po dziesięciu minutach drugiej połowy z rzutu wolnego bramkę strzelił Kacper Żurawski. Następnie trener AP zmienił ustawienie na 3-1-5-1 i ono dało nam cztery kolejne bramki, których strzelcami byli: Jakub Gordon i Kacper Wdowiak(2). Pod koniec meczu po faulu pod bramką Akademii drużyna Żuław strzeliła bramkę z rzutu karnego. Mecz AA wygrała 6:1.
W ostatnim tego dnia meczu zespół juniora młodszego uległ zespołowi Gryfa Tczew 0:8. Zespół nasz złożony głównie z zawodników rok i dwa lata młodszych całą drugą połowę grał w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę otrzymał Daniel Tobolski i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Trzech zawodników tej drużyny reprezentuje obecnie barwy SMS-u Łódź.

Informacja nadesłana przez Akademię Piłkarską Malbork. Zdjęcia prywatne rodziców zawodników.