Wielki sukces biegaczki z Malborka

(JS)
Marta Krawczyńska
Marta Krawczyńska Fot. Archiwum prywatne
Marta Krawczyńska z Malborka będzie reprezentowała Polskę w młodzieżowych mistrzostwach Europy w drużynowych biegach przełajowych.

Była zawodniczka Lidera Malbork, obecnie reprezentująca klub AZS AWFiS Gdańsk, wywalczyła nominację do kadry Polski po świetnym występie podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w Białej Podlaskiej. Marta Krawczyńska wywalczyła tam brązowy medal w biegu na 6 km. Ten dystans pokonała w czasie 23,29 minut. Do złotego medalu zabrakło jej 24 sekund, a do srebrnego - 18 sekund. Mistrzostwa Europy odbędą się 12 grudnia w portugalskiej miejscowości Albufeira.

Zawodniczka z Malborka w tym sezonie zdobyła już dwa inne medale mistrzostw Polski: na dystansie 10 km oraz 3 km przez przeszkody.