Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wojewoda pomorska powołała nowych pełnomocników. Tym będą się zajmować

Michał Karcz
Michał Karcz
Wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz powołała trzech nowych pełnomocników
Wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz powołała trzech nowych pełnomocników Pomorski Urząd Wojewódzki / fb
Pomorski Urząd Wojewódzki będzie reprezentowany przez trzech nowych przedstawicieli. Wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz powołała w piątek 23 lutego nowych pełnomocników. Wraz z ich przedstawieniem podano kompetencje urzędników.

Poznaliśmy nazwiska nowych pełnomocników wojewody pomorskiej Beaty Rutkiewicz. Trzech urzędników zostało powołanych w piątek 23 lutego. Na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku oraz na mediach społecznościowych władz przedstawiono personalia i zakres obowiązków nowych pełnomocników.

Nowi pełnomocnicy wojewody pomorskiej

  • Karolina Keler – Pełnomocnik Wojewody Pomorskiej ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych
  • Anita Richert-Kaźmierska – Pełnomocnik Wojewody ds. Rodziny, Polityki Społecznej
  • Grzegorz Szczuka – Pełnomocnik Wojewody ds. Gospodarczych i Społeczeństwa Obywatelskiego

Nowi podwładni Beaty Rutkiewicz pokazują, że administracja Urzędu Wojewódzkiego będzie wspierała lokalne samorządy i organizacje pozarządowe. Każdy z urzędników w swojej przeszłości pracował w samorządzie lub w jednostce samorządu.

Karolina Keler, która została Pełnomocnikiem Wojewody Pomorskiej ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych, była dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku oraz jest działaczką zrzeszenia kaszubsko-pomorskiego. Do jej kompetencji należeć będzie głównie budowanie i utrzymywanie relacji ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim oraz wspieranie kultury kaszubskiej. Ponadto Karolinie Keler przypadły kwestie problemów integracji cudzoziemców w województwie, prawo pracy obcokrajowców i także utrzymywanie kontaktów ze związkami etnicznymi na Pomorzu.

Wojewoda pomorska powołała nowych pełnomocników

Kolejną pełnomocniczką została Anita Richert-Kaźmierska, była zastępczyni wójta gminy Kolbudy w latach 2021-2023. Jej nowe stanowisko to Pełnomocnik Wojewody ds. Rodziny, Polityki Społecznej. Od teraz będzie ona nadzorowała samorządy województwa pomorskiego w zakresie spraw rodziny. Ponadto do kompetencji nowej pełnomocnik będą należeć projekty na rzecz walki z dyskryminacją i wykluczeniem osób z niepełnosprawnościami, oraz wspieranie organizacji pozarządowych i usług społecznych.

Ostatnim powołanym pełnomocnikiem jest Grzegorz Szczuka, Pełnomocnik Wojewody ds. Gospodarczych i Społeczeństwa Obywatelskiego. Grzegorz Szczuka pracował m.in. w gdańskim magistracie, piastując stanowiska dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego oraz p.o. dyrektora Gdańskiego Centrum Usług Wspólnych. Jednym z najważniejszych obowiązków urzędnika będzie współpraca z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego. Ponadto Szczuka będzie odpowiedzialny za wspieranie organizacji pozarządowych, inwestycji i inicjatyw społecznych.

CZYTAJ TEŻ: W magistracie pracuje dyrektor na półtora etatu z wysoką pensją i wsparciem nowego pracownika

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 12 lat
Wideo

Obława policyjna na Pomorzu. 43-latek poszukiwany jest za zabójstwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wojewoda pomorska powołała nowych pełnomocników. Tym będą się zajmować - Dziennik Bałtycki

Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto