WOŚP 2020 w Malborku. Sprawdź szczegółowy program 28 finału. Od piątku do niedzieli będzie się bardzo dużo działo

Radosław Konczyński
Fot. Radosław Konczyński
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Malborku przygotował uszczegółowione informacje na temat wydarzeń, które odbędą się w mieście w ramach 28 finału. Jest w czym wybierać, a tym samym - będzie wiele okazji, by wrzucić do puszki trochę gotówki. Natomiast podczas aukcji będzie też można płacić kartą płatniczą.

10 stycznia (piątek)

>>> Krwiobus PCK, pobór krwi w mobilnym punkcie, 10.00-15.00, parking przy Muzeum Miasta Malborka, ul. Kościuszki

>>> XIX Koncert Otwartych Gitar dla WOŚP, godzina 20, Pub Baszta, al. Rodła
Połączone siły Jack Sparrow Band, Kuśka Brothers, Łubu Dubu zapraszają na jedyny w swoim rodzaju koncert do Pubu Baszta. Będzie coś pysznego, coś zimnego i coś słodkiego. Licytacje w klimacie PolandRock: oryginalne koszulki z festiwalu, gadżety z 28 Finału WOŚP, koncertowa płyta CD Agnieszki Chylińskiej z festiwalu w Kostrzynie, płyta z autografami Kuśka Brothers, zaproszenie na artystyczną sesję zdjęciową u Kamila Gorczyńskego z SaGu.pl.

11 stycznia (sobota)

>>> Dzień Dawcy DKMS w galerii Dekada, 10.00-18.00, Dekada, al. Rodła 9
To już 6 lat wspólnego grania Fundacji DKMS i WOŚP, podczas których udało się zarejestrować ponad 12 tysięcy osób, z czego ponad 30 stało się już rzeczywistymi dawcami.
- Nie ma nic lepszego, niż rozpocząć rok ze świadomością, że można pomóc uratować drugiej osobie życie. Decyzja o dołączeniu do bazy dawców jest łatwa, a szybka weryfikacja pozwala na podjęcie świadomej decyzji o oddaniu komórek macierzystych. Wystarczy być zdrowym, ważyć między 55 a 115 kg, być w sile wieku (18-55) i posiadać dowód osobisty - wyjaśniają organizatorzy.

>>> Escape room w Szkole Łacińskiej, godz. 11-13, Szkoła Łacińska (obowiązują zapisy)
Escape room, zwany także pokojem ucieczki lub pokojem zagadek, organizowany przez bardzo kreatywną grupę ze Szkoły Łacińskiej, która daje uczestnikom godzinę czasu na rozwiązanie zagadek, by uwolnić się z pomieszczenia. Drużyna musi ze sobą współpracować i się komunikować. Udział mogą wziąć grupy 4-8-osobowe w wieku powyżej 8 roku życia. Zgłoszenie pod nr. tel. 55 272 01 65 wew. 207.

>>> 3 Bieg Policz się z Cukrzycą , godzina 10.30, biuro biegu w Karwanie w Muzeum Zamkowym (obowiązują zapisy)
Trzeba zebrać minimum grupę 20, a maksymalnie 28 osób i zarejestrować się na stronie www.elektronicznezapisy.pl (>>> tutaj). Tam też można na bieżąco monitorować, ile zostało wolnych miejsc. Jeśli takowe będą, można zgłosić się nawet w dniu biegu. Biuro w zamkowym Karwanie będzie w sobotę czynne od godz. 8.30.

- Jeśli nie uda Ci się zebrać minimalnej grupy – nic straconego, w dniu biegu będzie stworzona grupa specjalnie dla Was, będziecie mogli podczas rejestracji dobrać brakującą liczbę osób lub dołączyć do innej grupy. Nikogo nie zostawimy samego - zapewniają organizatorzy.

Tak jak przed rokiem, bieg będzie miał formułę gry miejskiej na dystansie ok. 4 km. Będzie trochę biegania, truchtania i główkowania, bo po drodze czekać będą zadania do rozwiązania.

>>> Warsztaty gier planszowych, czyli ZHP dla WOŚP, godz. 14-18, Przyziemie Karwanu w Muzeum Zamkowym
Idealne wydarzenie dla całych rodzin, planszówki to świetny sposób na spajanie więzi rodziców z dziećmi. Wspólna zabawa pozwala odkryć drzemiący w pociechach potencjał, daje okazje do rozmów na różnorodne tematy i poznawanie siebie. Gry planszowe uczą zdrowej rywalizacji, poprawiają koncentrację, rozwijają myślenie logiczne i spostrzegawczość, uczą szybkiego podejmowania decyzji, wyrabiają orientację i refleks, a przede wszystkim pozwalają oderwać się od telefonów, komputerów i telewizorów. Do wyboru będzie ponad 60 różnych gier.

>>> Noworoczny Koncert Operetkowy "Najpiękniejsze Melodie Świata", godzina 18, Przyziemie Karwanu
Piękne melodie z całego świata, hity największych operetek wykonają Małgorzata Kulińska i Małgorzata Kustosik. Będzie można usłyszeć melodie z oper francuskich i włoskich, przeboje z wiedeńskich operetek, wspaniałe melodie neapolitańskie, broadwayowskie evergreeny czy piosenki z polskiego dwudziestolecia międzywojennego.

- Osoby, które są zainteresowane koncertem, a nie zdążyły odebrać wejściówek, uprzejmie informujemy, iż w dniu koncertu, po wejściu osób posiadających bilet, będzie można zająć wolne miejsca, jeśli takie zostaną. Pierwszeństwo mają osoby posiadające wejściówkę - podkreśla sztab WOŚP w Malborku.

Limit widzów został ustalony na 300 osób. Biletów (były do pobrania w MCKiE) zostało niewiele. Przed wejściem do Karwanu będą stali wolontariusze z puszkami WOŚP, do których będzie można wrzucić dowolną kwotę jako „cegiełkę” za wejściówkę (regularna cena jednego biletu waha się w granicach 30-50 zł).

Licytacje podczas koncertu: tort z Bagietki, kosz prezentowy z Intermarche, vouchery na usługi kosmetyczne, fryzjerskie, florystyczne, zestawy kosmetyczne, kolacja walentynkowa w Restauracji Parkowej, oryginalna kawa z Hawajów, oryginalne pałeczki do sushi i niespodzianka, gadżety WOŚP.

>>> Rockoteka w Klubokawiani CieKawa, od godziny 20, ul. Mickiewicza 31A
DJ Czester zagra muzykę m.in. Beatlesów, Nirvany, Queen, Black Sabath.
Licytacje: gadżety WOŚP, vouchery na usługi kosmetyczne, fryzjerskie.

12 stycznia (niedziela)

>>> Regionalna Liga Hokeja dla WOŚP, godz. 8-13, lodowisko miejskie przy ul. Mickiewicza
Oprócz coniedzielnych meczów odbędą się też licytacje. Do wygrania gadżety WOŚP (koszulki, kalendarze), sesja fotograficzna, zaproszenia do malborskich kawiarni i restauracji, usługi kosmetyczne. Ciasta domowej roboty przygotują przedstawicielki Stowarzyszenia Nasz Wielbark.

>>> Wystawa plakatu WOŚP i zwiedzanie wieży, godz. 11-15, wieża ciśnień na placu Słowiańskim
- Plakaty są doskonałym nośnikiem informacji. To „graficzny telegram”, przekaz, który przyciąga wzrok i informuje w sposób szybki i zrozumiały. A plakaty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są zazwyczaj bardzo przyjemne w odbiorze, dlatego uznaliśmy, że warto je przypomnieć mieszkańcom Malborka - wyjaśnia Marta Wróblewska, szefowa malborskiego sztabu WOŚP.

Uwaga! Będzie też można zwiedzić z przewodnikiem odrestaurowaną wieżę ciśnień oraz wesprzeć zbiórkę na WOŚP. Grupy będzie oprowadzał przewodnik z Oddziału Przewodnickiego PTTK o pełnych godzinach.

>>> Offroadowe Taxi i Strefa Food Truck, godz. 12-20, parking przy Muzeum Miasta Malborka, ul. Kościuszki

Po raz kolejny grupa 4x4 Malbork i Okolice chce wspomóc WOŚP. Zaprasza do odwiedzenia offroadowego miasteczka na parkingu przy Muzeum Miasta Malborka.
- Będziemy oferować, jak w zeszłym roku, niezapomniane terenowe przejażdżki za wrzut do WOŚP-owej puszki. Ale i nie tylko. Przygotujemy na pewno kilka niespodzianek - informują organizatorzy.
Na portalu Allegro już trwają licytacje związane z tym wydarzeniem, można się skusić na unikalna koszulkę lub zakup vouchera na przejażdżkę po wertepach >>> TUTAJ

>>> Maraton Fitness - Aktywnie z Molkami, godz. 14-17, kompleks kortów tenisowych przy ul. Kotarbińskiego
Pomęczyć się w szczytnym celu to naprawdę wielka, a raczej wielkoorkiestrowa sprawa. Wstęp za wrzut do puszki.

>>> Wielki Finał WOŚP w Malborku w auli Szkoły Podstawowej nr 5, godz. 14.45-19

Na scenie zaprezentują się uczniowie malborskich szkół podstawowych: nr 1, 2, 5, 6 i 9 oraz dzieci z Przedszkola nr 5, a także zespół taneczny Bursztynki, grupa taneczna Fire Squad, Zespół Pieśni i Tańca 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork”, Ania Kosarzecka.

Licytacje w SP 5: książki Katarzyny Pakosińskiej dla dzieci z autografami; pióro i długopis Parkera z grawerką na 28 finał; gadżety WOŚP (koszulka, kalendarz); voucher urodzinowy dla 10 dzieci w Kulkolandii Chatka Skrzatka w Sztumie z animacjami Balonowego Twistera; tort z Cukierni Niedźwiadek; voucher na 5-dniowy pobyt w Grecji; złoty podarunek od złotnika Zygmunta Suchodolskiego; złoty łańcuszek od złotnika Daniela Partyki; „pojedynek z burmistrzem” na lotki i kręgle, a potem wspólna kolacja; voucher na aktywności w B4K Malbork (zajęcia w szkołach, półkolonie, urodzinki wyjazdowe w domu); voucher na ceramiczne zabezpieczenie auta (wartość 2 tys. zł); półroczny voucher na treningi z Pomezanią (wartość 600 zł); zaproszenia na zabiegi upiększające dla pań; vouchery z USKI Polska na dwa kursy e-learningowe o wartości 4 tys. zł każdy; zestaw dwóch części książek "Taki był Malbork"  autorstwa Bogusława Krauze i Piotra Topolskiego (pierwsza część już niedostępna w sprzedaży); badanie mammograficzne w malborskim szpitalu.

Obraz od Galerii Ars tradycyjnie będą licytowały dzieci z Przedszkola Niepublicznego Czerwony Kapturek za pieniądze zebrane z kiermaszu bożonarodzeniowego w przedszkolu).
Podczas finału w SP 5 jak zawsze będzie mnóstwo stoisk, na których za wrzutkę do puszki będzie można kupić ciekawe wyroby lub smakowite jedzenie.

>>> DKMS - Dzień Dawcy, godzina 15-19, Szkoła Podstawowa nr 5
By się zapisać do bazy dawców potencjalnych, trzeba być zdrowym, ważyć między 55 a 115 kg, być w sile wieku (18-55) i posiadać dowód osobisty

>>> Fire Show czyli Światełko do Nieba , godzina 20, plac Kazimierza Jagiellończyka

Ponad połowa Polaków wierzy w przesądy. Od lat w te same.

Wideo

Komentarze 6

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Położna
12 stycznia, 12:41, Anna:

Jak macie pisać takie komentarze to lepiej nie piszcie nic. Nie chcesz, nie wrzucaj, ale później jak coś się stanie to niech lekarze leczą cię samym stestoskopem, bo reszta sprzętu w malborskim szpitalu pochodzi z WOSPu. Przekonałam się o tym rodzac w Malborku dwójkę dzieci. Cały sprzęt oznaczony WOŚP.

12 stycznia, 13:53, Mieszkaniec Os.Południe:

Popieram ten komentarz w 100%-ach.

Niesamowite....Państwo nic nie kupiło? Nie opowiadaj bajek..

M
Mieszkaniec Os.Południe
12 stycznia, 12:41, Anna:

Jak macie pisać takie komentarze to lepiej nie piszcie nic. Nie chcesz, nie wrzucaj, ale później jak coś się stanie to niech lekarze leczą cię samym stestoskopem, bo reszta sprzętu w malborskim szpitalu pochodzi z WOSPu. Przekonałam się o tym rodzac w Malborku dwójkę dzieci. Cały sprzęt oznaczony WOŚP.

Popieram ten komentarz w 100%-ach.

G
Gość

Kto odpowiada za zakup sprzętu. Owsiak??

A
Anna

Jak macie pisać takie komentarze to lepiej nie piszcie nic. Nie chcesz, nie wrzucaj, ale później jak coś się stanie to niech lekarze leczą cię samym stestoskopem, bo reszta sprzętu w malborskim szpitalu pochodzi z WOSPu. Przekonałam się o tym rodzac w Malborku dwójkę dzieci. Cały sprzęt oznaczony WOŚP.

a
antylewak
9 stycznia, 15:29, biedak...:

wrzuć do puszki,daj,daj daj, kasa kasa kasa..........coroczne łupanie kasiorki..........

Co chcesz? Owsiak musi jednego dnia zarobić na cały rok dla siebie i rodziny, przelać kilka baniek na Złotą Mrówkę, opłacić festiwal i kupić trochę sprzętu, który wypożyczy szpitalom. Wypożyczy, a nie podaruje. I jeszcze opłacić księgowych, by odpowiednio prowadzili księgi. Ciężkie życie, nie ma czego zazdrościć.

b
biedak...

wrzuć do puszki,daj,daj daj, kasa kasa kasa..........coroczne łupanie kasiorki..........

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3