MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory burmistrza Malborka. Czy dawni rywale zdecydują się na poparcie któregoś z kandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze?

Anna Szade
Anna Szade
Od lewej Tomasz Klonowski Dariusz Rowiński
Od lewej Tomasz Klonowski Dariusz Rowiński Radosław Konczyński
Czy kandydaci na burmistrza Malborka, którzy uzyskali mniejsze poparcie i nie przeszli do drugiej tury wyborów poprą któregoś z rywali? Wzrok wyborców skierowany jest na Tomasza Klonowskiego i Dariusza Rowińskiego. Zapytaliśmy, czy zwrócą się z apelem do swojego elektoratu, by poszli w niedzielę na wybory i zdecydowali, kto będzie zarządzał miastem przez kolejne 5 lat.

Wybory burmistrza Malborka. Tomasz Klonowski o decyzji

To wyborcza praktyka, która ma miejsce przed drugą turą, że wcześniejsi rywale symbolicznie ogłaszają, że przekazują swoje głosy na któregoś z wcześniejszych rywali.
Czy przed niedzielą (21 kwietnia) można spodziewać się, że Tomasz Klonowski oficjalnie poprze jednego z kandydatów w wyborach burmistrza Malborka? Nie chciał tego deklarować przed pierwszą turą, ale może planuje apel będzie jakiś apel do własnego elektoratu?

Wiadomo, ważne jest i poparcie, ale też pójście na wybory, bo frekwencja ma znaczenie.

Zachęcam wszystkich do udziału w drugiej turze wyborów. Na dzisiaj nie podjąłem decyzji odnośnie tego czy udzielę któremuś z kandydatów poparcia. Mało tego, sam zastanawiam się, szczerze mówiąc, na kogo oddam swój głos – mówi nam Tomasz Klonowski, który do 7 kwietnia był jednym z czterech kandydatów na burmistrza Malborka z KW Prawo i Sprawiedliwość. - Z wielką ciekawością czekam na debatę, po niej podejmę ostateczną decyzję.

Dariusz Rowiński udziela poparcia przed drugą turą

Zapytaliśmy też Dariusza Rowińskiego, który startował pod szyldem KKW Koalicja Obywatelska, czy będzie wspierał któregoś z rywali w wyścigu do fotela burmistrza. Tym bardziej, że Marek Charzewski pochwalił się poparciem Jacka Karnowskiego i Magdaleny Adamowicz, polityków kojarzonych z KO.

Wobec licznych pytań dotyczących mojego poparcia w drugiej turze wyborów burmistrza Malborka, czuję się w obowiązku poinformowania mieszkańców miasta, iż mój głos oddam na Pawła Dziwosza – ogłasza Dariusz Rowiński. - Od lat, jako radny i przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta miałem możliwość śledzenia poczynań i sposobu sprawowania urzędu burmistrza, jestem przekonany ze Malbork potrzebuje zmiany. Problemy finansowe, zaniedbania w zakresie porządku i utrzymania miasta, fatalna realizacja ważnych inwestycji, brak pomysłu na rozwiązanie problemu gospodarki śmieciowej, wymagają nowego spojrzenia i nowych pomysłów. Mój głos wyraża stanowisko lokalnego środowiska najlepiej zorientowanego w problemach i potrzebach miasta. Zachęcam do udziału w drugiej turze wyborów i oddania głosu na kandydata, który przyniesie Malborkowi tak potrzebne zmiany.

Druga tura wyborów burmistrza odbędzie się w niedzielę (21 kwietnia). Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7 do 21.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto