Wyjazdowe zwycięstwa Gromu Nowy Staw i Błękitnych Stare Pole. Jurand wciąż "na piątkę"

Grom Nowy Staw pokonał 5:0 Juranda Lasowice Wielkie, a Błękitni wygrali 4:0 z Wisłą Korzeniewo w 3 kolejce V ligi.

Grom Nowy Staw potrzebował około 20 minut, by strzelić w Lasowicach pięć goli miejscowemu Jurandowi i odnieść drugie zwycięstwo w nowym sezonie V ligi. Dla Juranda to już trzecia porażka, w każdym z tych meczów lasowiczanie przegrywali 0:5. Gospodarze mieli szansę na zdobycie bramki honorowej, ale w końcówce spotkania nie wykorzystali rzutu karnego.

Trzy bramki dla Gromu strzelił Robert Wesołowski (60, 79, 82), a dwie dołożył Wojciech Miecznik (62, 70).

Zwycięska drużyna grała w składzie: Wojciechowski - Kępka, Mazurowski, Błażek, Golicki, Wesołowski (85 Fryzik), Borowiecki, Miśkiewicz, Błaszczak, Drewek, Miecznik.

Wysokie zwycięstwo odnieśli też Błękitni Stare Pole, którzy na wyjeździe strzelili cztery gole Wiśle Korzeniewo. Do przerwy staropolanie prowadzili 1:0 po golu Jacka Bykowskiego z karnego (40 minuta). Po przerwie klasycznym hattrickiem popisał się Kamil Wróblewski (77, 80, 85).

Błękitni grali w składzie: Klein - Kotowski, Orłowski, Rychlik, Tryba, Bykowski (75 Michalecki), Tomczyk, Mańkowski, Rogowski (85 Łastowski), P. Richert, Jankowski (50 Wróblewski).

Przed piątoligowcami z powiatu malborskiego mecze w Pucharze Polski. W środę (2 września) o godz. 17 zagrają: