XXVI Bieg Niepodległości w Malborku [ZDJĘCIA]. Zwyciężył Andrzej Rogiewicz z Zantyra Sztum

Ponad 170 zawodników wystartowało w XXVI Biegu Niepodległości w Malborku. Zwyciężyli Andrzej Rogiewicz i Małgorzata Szczerbińska.

Drugi rok z rzędu rywalizacja biegowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się na drogach w okolicy Parku Miejskiego ze startem i metą przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 km, na który składały się trzy pętle prowadzące ulicami: Parkową, Sportową, Toruńską, Wiosenną, Wołyńską i Łąkową.

Jako pierwszy na mecie zameldował się często goszczący w Malborku Andrzej Rogiewicz z LKS Zantyr Sztum. Do zwycięstwa potrzebował 32 minut i 35 sekund. Dokładnie minutę później linię mety przekroczył Daniel Taras z Active Malbork, a trzecie miejsce na podium wywalczył Krzysztof Pawłowski (Biegający Tczew) z wynikiem 33.51 minuty.

Na 23 miejscu open dobiegła do mety pierwsza z pań - malborska triathlonistka Małgorzata Szczerbińska (MKS Triathlon/Waniewski Coaching) z czasem 38.17 minuty. W klasyfikacji kobiet w biegu głównym w walce o najwyższe lokaty wyprzedziła Magdalenę Żurek ze Starogardu Gdańskiego - 40.22 i Paulinę Wiernicką z Kwidzyna - 41.26.

W Biegu Niepodległości wziął udział także m.in. burmistrz Malborka Marek Charzewski, który został sklasyfikowany na 140 miejscu wśród 173 startujących z czasem 54.12 minuty.

Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku we współpracy z Urzędem Miasta Malborka, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, KS Active Malbork i Folta Rowery.