Z niższych lig. AP Malbork wygrała z Orlikami i jest samodzielnym liderem [ZDJĘCIA]

W A-klasie aż dziewięć bramek w swoim meczu zdobyli Błękitni Stare Pole. Autorem hat-tricka był Tomasz Grabowski, którym w tym sezonie, w dziewięciu spotkaniach, strzelił już 26 goli. W najniższej lidze szóste zwycięstwo odniosła AP Malbork.

A-klasa. Błękitni gonią duet z powiatu kwidzyńskiego

W klasie A po dziewiątej kolejce z naszych drużyn najbardziej zadowoleni byli Błękitni Stare Pole, którzy pokonali na wyjeździe 9:4 Rodło Trzciano. Goście prowadzili 2:0, stracili gola, ale potem strzelili jeszcze dwa i do szatni zeszli przy prowadzeniu 4:1. W drugiej połowie w pewnym momencie, po trafieniu gospodarzy w 70 minucie, zrobiło się 6:4 dla Błękitnych. Potem jednak bramki zdobywali już tylko gracze zespołu ze Starego Pola.

Bramki dla Błękitnych: Jakub Witkowski (6, 16, 85), Tomasz Grabowski (26, 42, 58), Sebastian Karlak (65, 77), Karol Królikowski (81 karny).
Błękitni grali w składzie: Królikowski - Kwaterski, Lepczak, Kurek, Kępka (65 Płachta) - Ruciński (83 Justa), Rogowski, Piotrowski, Witkowski - Karlak, Grabowski.

• Wisła Korzeniewo - Pogoń Smętowo 9:1

Wicelider Rodło Kwidzyn (23 pkt) wygrał swój mecz, więc drużyna ze Starego Pola pozostaje na 3 miejscu (21 pkt). Prowadzi Wisła Korzeniewo (25 pkt). Lokaty pozostałych drużyn z powiatu malborskiego: 6. Delta (14 pkt), 11. Nogat (8 pkt), 16. Skra (2 pkt).

B-klasa. Liderem jest AP Malbork

W B-klasie drużyna AP Malbork nie dała w niedzielę (27 września) żadnych szans Orlikom Stary Dzierzgoń. Gospodarze od początku przeważali i, choć piłka bywa nieprzewidywalna, już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy meczu, zdobywając cztery bramki - pierwszą po dośrodkowaniu i strzale głową z 5 metrów, drugą po uderzeniu z rzutu wolnego, a kolejne po strzałach z dystansu. Po przerwie goście trochę bardziej się postawili, ale miejscowi i tak trafili dwa razy. I bez problemu dopisali sobie szóste zwycięstwo w sezonie.