Żacy młodsi malborskiego Bombka pokonali Koziołki Poznań i ulegli Legii Warszawa [ZDJĘCIA]

Młodzi malborscy hokeiści tworzący jedną drużynę z Wikingami Elbląg i Niedźwiadkami Gdynia rozegrali kolejne dwa mecze w lidze żaka młodszego Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie.

Drużyna składająca się zawodników UKS Bombek, UKS Wikingowie i HUKS Niedźwiadki swoje mecze "domowe" rozgrywa na lodowisku "Helena" w Elblągu. Ostatnio podejmowała tam zespoły z Poznania i Warszawy. W piątek gospodarze rozgromili 8:0 PTH Koziołki, ale z Legią I już tak dobrze nie poszło.

- Pierwsza tercja meczu bardzo wyrównana, długo utrzymywał się wynik remisowy 1:1, jednak druga i trzecia tercja to bardziej skuteczna gra legionistów. Po trzech kolejnych z rzędu zwycięstwach nasz team odniósł porażkę 1:8 z zespołem, który prowadzi w tabeli rozgrywek U-12 prowadzonych przez KPOZHL - informuje Sławomir Nawrocki, trener Bombka.

Po meczu ligowym wspólna drużyna rozegrała jeszcze sparing z drugim zespołem Legii Warszawa, pokonując go 5:3.

Skład łączonego zespołu tworzyli: Nadia Ratajczyk, Kaja Lachowska, Michał Muczeński, Maja Brzezińska, Olga Jaskulska, Jakub Wocial, Miłosz Rukat, Tymek Górnik, Hubert Buggermann, Jan Romanowski, Rafał Jaskulski, Tymek Boutryk, Cyprian Rabażyński, Wojtek Czerniewski, Maksymilian Salewski.

W klasyfikacji strzelców rozgrywek na 290 sklasyfikowanych zawodników Michał Muczeński z Bombka zajmuje drugie miejsce z 30 bramkami na koncie.

W miniony weekend najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 uczestniczyli w mistrzostwach Pomorza w Gdyni, gdzie zajęli czwarte miejsce, grając w składzie: Jan Osmołowski, Mateusz Kolitz, Maciej Chojnacki, Stanisław Pozorski, Krzysztof Wensker, Alex Dochniak, Kacper Cybulski, Patryk Wojciechowski, Cyprian Rabażyński i Marcel Sarnowski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0