Załogi smoczych łodzi rywalizowały na Nogacie w Malborku

(RK)
W sobotę na Nogacie w Malborku odbyły się mistrzostwa załóg smoczych łodzi. Gospodarze zdobyli brązowy medal w kategorii juniorów.

Do Malborka przyjechali w sobotę przedstawiciele klubów z Gdańska, Olsztyna, Chełmna, Warszawy. Zawody zorganizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, które też wystawił swoje osady w kategorii mieszanej i juniorów.

W kategorii mikst zwyciężyła Spójnia Warszawa, która na dystansie ponad 5 kilometrów uzyskała czas 23.55,96 minuty. Osada MRKS Gdańsk była gorsza o ponad pół minuty (24.33,16), a trzecie miejsce dla Dragona Chełmno - 24.44,37.
Piątą lokatę w tej kategorii wywalczyła drużyna PSZS Malbork z czasem ponad 25 minut.

Malborczykom lepiej powiodło się w kategorii juniorów. Tutaj załoga PSZS dopłynęła na trzecim miejscu (20.24,10 minuty). Zwyciężył Polski Klub Przygody Gdańsk (18.51,48), a srebrne medale wywalczyły Gdańskie Lwy (19.52,27). Osady miały do pokonania dystans ok. 4 kilometrów.

W kategorii seniorów znowu najwięcej powodów do zadowolenia mieli warszawianie ze Spójni, którzy wygrali z czasem 23.35,80 minuty. Dwa kolejna miejsca na podium należały do przedstawicieli Olsztyna. Drugie miejsce zajęła osada OKS II Olsztyn (24.17,96), a trzecie - OKS I (24.38,70).
W tej kategorii osady rywalizowały na dystansie 5200 m (plus nawroty).

Malborskie zawody zostały zorganizowane pod patronatem Polskiej Federacji Łodzi Smoczych.