Zawodnicy Active Malbork wicemistrzami Polski weteranów w maratonie!

Jarosław Folta
Jarosław Folta Fot. Archiwum Active Malbork
Dwóch zawodników Klubu Sportowego Active Malbork zdobyło wicemistrzostwo Polski weteranów w maratonie!

Srebrnymi medalistami mistrzostw Polski w maratonie zostali Wiesław Sosnowski i Jarosław Folta. Obaj wystartowali podczas imprezy biegowej w Toruniu.

Dystans 42 km i 125 m szybciej pokonał Wiesław Sosnowski, który na mecie pojawił się po 2 godzinach i 40,21 minutach. Ten wynik dał mu 3 miejsce w klasyfikacji open oraz 2 w kategorii wiekowej 40-44 lata.

Poniżej 3 godzin maraton pokonał także Jarosław Folta. Jego czas to 2 godziny i 52,47 minuty, co uplasowało reprezentanta Active Malbork na 2 miejsce mistrzostw Polski weteranów w kategorii wiekowej 45-49 lat.

W Toruniu wystartował także Daniel Taras, na dystansie 10 km. Trasę pokonał w czasie 34 minut i 7 sekund. Ten występ był jedynie formą przygotowań do Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w Europie w biegach przełajowych. Więcej o tych zawodach przeczytasz - TUTAJ