Zawodnicy Delfina Malbork rywalizowali w zawodach w Słupsku

Dwa srebrne medale wywalczyli zawodnicy Delfina Malbork podczas IX Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Słupsku. Poniżej relacja nadesłana przez Tomasza Rażewskiego z Delfina.

Zawodnicy zaskoczyli swoim dojrzałym jak na swój wiek podejściem do zawodów. Mimo dużej tremy w momencie startów byli skoncentrowani i zmobilizowani do rywalizacji. W kategorii 9-latków pływacy wywalczyli 2 srebrne medale: Klaudia Wolanin na 50 metrów grzbietem i Jan Rażewski na 50 metrów stylem dowolnym. Oboje spisali się też bardzo dobrze w swoich drugich konkurencjach: Klaudia zajęła 5 miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, Janek był ósmy na 50 metrów grzbietem.
Nieco starsi pływacy Delfina również stanęli na wysokości zadania i dobrze rozpoczęli sezon 2014/2015. Amelia Domżał w starcie na 50 metrów grzbietem zajęła 9 miejsce, a w stylu dowolnym na tym samym dystansie była 22.
W kategorii 11-latków dobrze spisał się również Filip Tomaszewski, który na 50 metrów grzbietem był 6, a w starcie na 50 metrów stylem dowolnym, zajął 8 miejsce.
Wszyscy zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe. Ich postawa i osiągnięte wyniki dobrze rokują na nowy sezon pływacki i pokazują, że ciężka i systematyczna praca ich i trenerów przynosi oczekiwane efekty.