Zawodniczka Malborskiego Klubu Kyokusihin Karate z brązowym medalem mistrzostw Europy

Zofia Bukowska
Zofia Bukowska Radosław Konczyński
5-osobowa reprezentacja malborskiego klubu wzięła udział w 36 Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate, które odbyły się we Wrocławiu. Brązowy medal wywalczyła juniorka Zofia Bukowska.

Juniorka z Malborka brązową medalistką mistrzostw Europy w karate

36 Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate odbyły się we Wrocławiu w miniony weekend. W hali sportowo-widowiskowej Akademii Wychowani Fizycznego i Sportu rywalizowało około 750 zawodników z 27 krajów. Pierwszego dnia (20 maja) startowały dzieci i młodzież, a wśród troje reprezentantów Malborskiego Klubu Kyokushin Karate z sekcji w Malborku i Sztumie.

Juniorka Zofia Bukowska z sekcji Malborku w kumite +65 kg powtórzyła swój wynik z zeszłego roku i zajęła 3 miejsce w swojej kategorii. Na drodze do finału stanęła jej Kateryna Yemelianowa z Ukrainy, której uległa w pojedynku półfinałowym.

Bliska zdobycia medalu była Hanna Urbańska z sekcji Sztum, która startowała w kumite dziewcząt w kategorii 12-13 lat +50 kg. Ukończyła zawody na ćwierćfinale. W pierwszej walce pokonała Valerię Zarembę z Ukrainy. W kolejnej – w fazie ćwierćfinałowej - po bardzo wyrównanym pojedynku przegrała z Serbką Lenką Obradovic. Szkoda, bo zwycięstwo oznaczałoby awans do półfinału i pewny co najmniej brązowy medal.

W sobotę startował też Ksawery Ściślak z sekcji Sztum, który w kumite chłopców 14-15 lat + 75 kg z wolnym losem wszedł do ćwierćfinału. Tam zmierzył się z Antonem Mezhenskyim z Ukrainy.

Po bardzo wyrównanej walce niestety w końcówce Ksawery dał się trafić techniką nożną w głowę. Zabrakło trochę doświadczenia – informuje Wojciech Kunicki, trener i prezes MKKK.

Seniorzy z malborskiego klubu startowali w kata

W niedzielę (21 maja) w mistrzostwach Europy rywalizowali seniorzy, a wśród nich dwaj malborczycy, którzy wystąpili w kata. Miłosz Wolak zajął pechowe 7 miejsce. Zabrakło... 0,1 pkt, by zakwalifikować się do finałowej szóstki. Marcin Kondra zajął 17 miejsce, plasując się w połowie stawki. Obu panom nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzednich ME, które ukończyli odpowiednio na 4 i 5 miejscu.

Zarząd Malborskiego Klubu Kyokushin Karate pragnie podziękować panu Piotrowi Wojciechowskiemu za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu oraz kibicom, którzy pomimo dużej odległości od domu dotarli do Wrocławia kibicować naszym zawodnikom – podkreśla Wojciech Kunicki.

W pierwszym dniu zawodów sensei Wojciech Kunicki był jednym z sędziów.