Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Zjedzeni" z I LO w Malborku uświadamiają uczniom, jak ważne jest zdrowe żywienie

red.
W I Licem Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku odbył się wykład w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Od zawodowego dietetyka oraz szkolnego zespołu "Zjedzeni" młodzież mogła usłyszeć o szkodliwości "energetyków".

Napoje energetyczne szkodą zdrowiu

Wykład „Zdrowe odżywianie - podejmij wyzwanie!”, dotyczący szkodliwości nadmiernego spożycia napojów energetycznych, przygotowali uczniowie klasy trzeciej o profilu biologiczno-chemicznym tworzący zespół „Zjedzeni”: Klaudia Staszkiewicz, Emilia Sosnowska oraz Bartosz Wiśniewski.

Prócz informacji o składzie napojów, w szczególności zawartości cukru, zwrócili przede wszystkim uwagę na skutki uboczne picia „energetyków”, wskazując przy tym alternatywę - zdrowsze zamienniki. Uczniowie zostali wsparci merytorycznie przez malborską panią dietetyk – Annę Błaszak, która promowała między innymi zdrowy nawyk, jakim jest picie wody. Zwieńczeniem wykładu był quiz dla uczestników, a nagrodą ocena celująca z biologii.

„Zjedzeni” to realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii projekt społeczny, którego celem jest zwrócenie uwagi nastolatków na ich nawyki żywieniowe, problemy związane z otyłością, niedożywieniem i zaburzeniami odżywiania, jak i na pokazaniu skutków marnowania żywności. Zespół aktywnie działa w mediach społecznościowych, gdzie można zobaczyć między innymi interesujący wywiad, który uczniowie przeprowadzili z Katarzyną Błażejewską-Sturh, psychodietetyczką oraz dietetyczką kliniczną.

Organizatorem ogólnopolskiej olimpiady jest Fundacja Zwolnieni z Teorii. Uczniowie sami organizują projekty społeczne.

Po realizacji własnej inicjatywy uczestników prowadzi innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą, jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób. Od 2019 roku tworzymy również platformę nauczycielską, narzędzie dające nauczycielom „zwolnionym z teorii” możliwość wspierania młodzieży w procesie projektowym – można przeczytać na stronie fundacji.

Realizacja prawdziwych projektów społecznych ma rozwijać w młodzieży „kompetencje proinnowacyjne potrzebne w pracy i prawdziwym życiu, takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów”.

Autorki tekstu: Magdalena Kubaszewska, Izabela Łukasiewicz – nauczycielki I LO w Malborku

W I LO w Malborku odbył się Dzień Kariery z Absolwentem. Byl...

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto