Żołnierze z Malborka szybko maszerują z kijkami. Zwycięstwo w zawodach Nordic Walking

Ryszard Walendziak wygrał zawody Nordic Walking w Piwnicznej-Zdroju. W imprezie wystartowało jeszcze trzech żołnierzy 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Po raz czwarty w Piwnicznej-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Ziemi Sądeckiej w Nordic Walking na 10 kilometrów. Najlepiej na trasie spisał się st. chor. Ryszard Walendziak, który zajął pierwsze miejsce z czasem 58 minut i 50 sekund.

Na 9 miejscu marsz zakończył st. szer. Tomasz Wlazło z czasem 1 godzina i 7,06 sekund.

Na tej samej 10-kilometrowej trasie odbył się Bieg Piwniczanki, w którym st. szer. Piotr Sobolewski z czasem 41 minut i 42 sekund zajął 62 miejsce. Szeregowy Marek Marcinkowski pojawił się na mecie jako 63 zawodnik po 41 minutach i 43 sekundach.

- Dziesięciokilometrową trasę poprowadzono w jednej pętli, wiodła ona początkowo jedną z głównych dróg dojazdowych do Piwnicznej, ale szybko przeniosła się na drugą stronę rzeki, w spokojne wiejskie rejony z urokliwymi widokami na góry - relacjonuje Ryszard Walendziak. - Serdeczny doping licznie przybyłych mieszkańców Piwnicznej i sąsiednich miejscowości dodawał zawodnikom sił podczas trudnej walki.