9-latka z MAL WOPR najlepszą zawodniczką Bałtyckich Nadziei Olimpijskich w Gdańsku w swojej kategorii wiekowej

Michalina Kumkowska
Michalina Kumkowska archiwum MAL WOPR
Z czterema medalami wrócili zawodnicy MAL WOPR z Bałtyckich Nadziei Olimpijskich w Gdańsku. Michalina Kumkowska triumfowała też w klasyfikacji generalnej pływaczek 9-letnich.

Pływaczka MAL WOPR najlepszą 9-latką zawodów w Gdańsku

9-letnia Michalina Kumkowska po raz kolejny dostarczyła wiele radości sobie, swoim rodzicom i trenerkom. Podczas Bałtyckich Nadziei Olimpijskich w Gdańsku zdobyła złoty medal na 50 metrów stylem dowolnym i srebro na 50 m grzbietowym. W obu startach aż o 9 sekund poprawił dotychczasowe rekordy życiowe.

Czas, który uzyskała na sprinterskim dystansie popularnym kraulem, a który wynosi 37,88 s, budzi prawdziwy podziw. Nasza zaledwie dziewięcioletnia pływaczka to prawdziwy talent, który - mamy nadzieję - właśnie zaczyna rozkwitać – relacjonuje Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Michalina zwyciężyła też bezapelacyjnie w klasyfikacji generalnej 9-letnich pływaczek.

Srebro i złoto braci z MAL WOPR

Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie w Gdańsku odbyły się w minioną sobotę (13 maja). Prosto ze zgrupowania kadry wojewódzkiej młodzików przyjechał na te zawody inny malborski talent, 13-letni Kacper Patoka. Mimo zmęczenia podróżą, wywalczył srebrny medal na 100 m stylem dowolnym.

Złoty medal wywalczył piętnastoletni Dawid Patoka na 100 m stylem grzbietowym w czasie nowego rekordu życiowego 1.07,68. Poprawił się o blisko dwie sekundy. Rekord życiowy ustanowił też na 200 m stylem zmiennym (2.25,47 minuty). O podium w Gdańsku otarła się natomiast pozostała dwójka malborskich pływaków. Na 100 m stylem dowolnym Sławomir Szpaczyński był czwarty, a Anna Czerwińska piąta.

Warto zaznaczyć, że nieliczna pięcioosobowa ekipa MAL WOPR w klasyfikacji medalowej zajęła bardzo wysokie, 11 miejsce w zestawieniu 21 klubów zdobywających medale – podkreśla Iwona Ciecholewska.