A-klasa. Błękitni Stare Pole lepsi od Nogatu Malbork na jego boisku [ZDJĘCIA]. Hat-trick Tomasza Grabowskiego

Wicelider czwartej grupy A-klasy nie dał szans Nogatowi Malbork w meczu 22 kolejki. Błękitni Stare Pole wygrali w sobotę (1 maja) na stadionie przy ul. Parkowej 4:0 (1:0).

Zanim goście ze Starego Pola zaczęli strzelanie w tym meczu, to malborczycy postraszyli ich w pierwszych minutach. Krystian Sobczyński dostał dobrą piłkę w pole karne i z ostrego kąta strzelił obok długiego słupka. To była najlepsza okazja gospodarzy w pierwszej połowie.

Ta część spotkania była w miarę wyrównana, ale biorąc pod uwagę okazje bramkowe, Błękitni mieli ich więcej, a jedną wykorzystali. Po krótki rozegraniu rzutu rożnego i wrzutce Tomasz Grabowski urwał się obrońcom i uderzył mocno głową pod poprzeczkę.

Po przerwie przewaga zespołu ze Starego Pola nie podlegała dyskusji, czego efektem trzy kolejne bramki. W 52 minucie wynik podwyższył Patryk Szramka, któremu pozostało dołożyć stopę, bo "na tacy" wyłożył piłkę Kamil Piotrowski po akcji lewą stroną pola karnego i zagraniu na długi słupek. Dziesięć minut później Grabowski w sytuacji sam na sam przelobował Marcela Rybarczyka. Najskuteczniejszy piłkarz i Błękitnych, i wszystkich pomorskich grup A-klasy hat-tricka skompletował w 73 minucie. Poradził sobie z trzema obrońcami Nogatu, strzelił po ziemi w słupek, ale pierwszy dopadł do piłki i skutecznie ją dobił.

Nogat Malbork - Błękitni Stare Pole 0:4 (0:1)

• 0:1 Tomasz Grabowski (32)
  • 0:2 Patryk Szramka (52)
  • 0:3 Grabowski (62)
  • 0:4 Grabowski (73)

Nogat: Rybarczyk – Wroński, Kukawka, S. Gajewski, Nosko (61 Skotarek) – Stolarów (55 Dalecki), Jadach (72 Domachowski), Bieszke (55 Nowosielski), Jurczyk, Kuzikowski – Sobczyński (65 Boroszko).

Błękitni: Królikowski – Kwaterski (46 Kępka), Kaszubowski, Orłowski (46 Kotowski), Kurek – Szramka, O. Gajewski (68 Płachta), Misarko (46 Rogowski), Piotrowski, Witkowski (57 Ruciński) – Grabowski.