Karatecy z Malborka z powodzeniem startowali w turnieju Mazovia Cup 2023. To jeden z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami Europy

Miłosz Wolak i Zofia Bukowska
Miłosz Wolak i Zofia Bukowska Radosław Konczyński
6-osobowa drużyna Malborskiego Klubu Kyokushin Karate wystartowała w Mazovia Cup w Piasecznie. Medale przywieźli Miłosz Wolak i Zofia Bukowska.

Miłosz Wolak w kata nie ma sobie równych

Rekordowa liczba ponad 650 zawodników z 60 klubów karate z całej Polski wzięła udział w turnieju Mazovia Cup. Tak wielu, bo to jeden z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami Europy kyokushin karate IKO, które odbędą się w dniach 20-21 maja 2023 roku we Wrocławiu.

Póki co, w minioną sobotę (1 kwietnia) w gronie rywalizujących w hali sportowej GOSiR w Piasecznie znalazła się 6-osobowa reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate pod wodzą trenera Wojciecha Kunickiego. W kategorii kata (układy techniczne) wystartowało czterech zawodników z Malborka: seniorzy Marcin Kondra i Miłosz Wolak oraz juniorzy Karol Kozłowski i Zofia Bukowska.

Do finałowych szóstek udało się zakwalifikować trojgu z nich. Ostatecznie w finałach zdobyliśmy jeden medal. Niezawodny Miłosz Wolak wygrał konkurencję seniorów. Senior Marcin Kondra i juniorka Zosia Bukowska zajęli szóste miejsca w swoich kategoriach – informuje MKKK.

Zosia Bukowska druga w kumite w Piasecznie

Do kategorii kumite (walki) ostatecznie przystąpiło troje zawodników MKKK, bo ze względów zdrowotnych wycofał się Karol Kozłowski. Z reprezentantów MKKK najlepiej poradziła sobie Zofia Bukowska, która zajęła drugie miejsce w kategorii juniorek +65 kg, przegrywając walkę finałową z Martyną Łuką z Białegostoku.

- Niestety, pozostali zawodnicy nie przebrnęli przez eliminacje. Marcin Poturała z sekcji Elbląg walczący w kategorii junior –75 kg po ładnej walce przegrał przez wazari z Kornelem Janiszewskim z Ostródy. Młodszy brat Marcina, Piotr Poturała, również odpadł w eliminacjach, przegrywając przez wazari z Wiktorem Burzawą z Częstochowy – relacjonuje malborski klub.

Zawody w kategorii kumite sędziowali m.in. malborczycy Marcin Kondra i Miłosz Wolak.

W połowie kwietnia zawodników MKKK czeka ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy. Wezmą udział w turnieju Polish Open w Ostródzie.