Piłka nożna. Grom Nowy Staw z kolejnym remisem w IV lidze. Zwycięstwo uciekło w końcówce

Konrad Sosiński Fotografia
Drugi remis zanotował w nowym sezonie IV ligi Grom Nowy Staw. Można powiedzieć, że stracił dwa punkty, bo zwycięstwo wymknęło się z rąk już w doliczonym czasie gry.

Nowostawianie na inaugurację nowego sezonu zremisowali u siebie 1:1 z Gryfem Wejherowo. Objęli prowadzenie, ale rywale wyrównali. Ten scenariusz powtórzył się w Kowalach, gdzie padł identyczny wynik. W pierwszej połowie bramek nie było, a po przerwie pierwsi cieszyli się piłkarze Gromu, gdy składną akcję uderzeniem z około 16 metra wykończył Robert Zieliński.

Mieliśmy jeszcze kilka dobrych okazji, powinniśmy „zamknąć” ten mecz, a tak szkoda... - mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu.

Szkoda, bo niewiele zabrakło, by "dowieźć" korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego. Dopiero w 3 minucie doliczonego czasu gry gospodarze wyrównali. Poszła wrzutka w okolice pola karnego Gromu, po pojedynku główkowym piłka spadła pod nogi zawodnika GKS, prostopadłe podanie, sytuacja sam na sam i 1:1. Chwilę później nowostawianie jeszcze mogli przechylić szalę na swoją stronę, ale strzał Adriana Polańskiego został zablokowany.

- Taka jest piłka. Jak ma się okazje i się ich nie wykorzystuje, to takie są skutki, mimo że szczególnie w drugiej połowie przewaga była po naszej stronie – dodaje Grzegorz Obiała.

Grom: Leleń – Polański, Panek, Danielak (70 Błażek), Gwóźdź – Przybylski (75 Hofman), Jędrzejewski, D. Zieliński, Staniaszek (70 Deja) – Hołtyn (46 R. Zieliński), Borowski (75 Gruszewski).

W 3 kolejce drużyna z Nowego Stawu podejmie 20 sierpnia o godz. 11 MKS Władysławowo.

Piłka nożna. Grom, Pomezania, Błękitni i Delta w sezonie 202...