Bardzo dobry start karateków MKKK w Mazovia Cup 2017

Hubert Philipp niedawno odebrał stypendium sportowe od burmistrza i nie zwalnia tempa. Kolejna impreza - kolejne sukcesy. Fot. Radosław Konczyński
Mazovia Cup w Piasecznie to jeden z największych turniejów karate kyokushin w Polsce. Nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli malborskiego klubu.

W hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie wystartowało 465 zawodników z 37 klubów z całej Polski. Wśród nich znalazła się 13-osobowa reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate.

- Rewelacyjnie na początku turnieju spisali się nasi zawodnicy startujący w kata. Wśród chłopców całe podium zajęli reprezentanci Malborka: pierwsze miejsce Hubert Philipp, drugie Miłosz Wolak, a trzecie Marcin Kondra. Marta Owedyk startująca w kategorii dziewcząt zajęła bardzo dobre, trzecie miejsce - informuje Wojciech Kunicki, prezes i trener Malborskiego Klubu Kyokushin Karate.

W kategorii też posypały się medale we wszystkich kolorach. Złoto zdobyli: senior Marcin Tomczyk w kategorii wagowej -70 kg, junior Hubert Philipp w wadze -60 kg i juniorka Zuzanna Jaremko (kategoria -65 kg). Srebrne medale: junior Patryk Falkiewicz (kat. -65 kg) oraz młodzik Damian Stawicki (kat. -60 kg). Brązowe medale wywalczyli: senior Paweł Madajczak (kat. -70 kg), juniorka Konstancja Wacławik (kat. -65 kg) i młodzik Maciej Wójtowicz (kat. +65 kg).

Hubert Philipp został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju, a MKKK w klasyfikacji drużynowej zajął wysokie 4 miejsce. Zawody sędziowali m.in. Wojciech Kunicki i Maciej Kaczyński.

Start w Mazovia Cup był dla karateków MKKK formą przygotowań do mistrzostw Europy karate kyokushin IKO, które odbędą się 20 i 21 maja w Lyonie.