Biegacz z Malborka w halowych mistrzostwach Europy masters. Liczył na więcej, ale przeszkodziła choroba

Łukasz Godlewski
Łukasz Godlewski archiwum prywatne
Malborczyk Łukasz Godlewski wystartował 14 Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters, które trwają w Toruniu. W biegu na 3000 metrów zajął 11 miejsce w stawce 20 zawodników.

Łukasz Godlewski z Malborka na mistrzostwach Europy masters

Uroczysta inauguracja 14 HME odbyła się w minioną sobotę (16 marca) w Arenie Toruń, a dzień później zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Impreza z udziałem reprezentantów 38 krajów z Europy oraz 18 krajów spoza Starego Kontynentu potrwa do 23 marca.

W niedzielę wieczorem bieżnia należała do długodystansowców na 3000 metrów, a wśród nich w kategorii wiekowej M40 znalazł się Łukasz Godlewski. Biegacz z Malborka dopiero co został mistrzem Polski na tym samym dystansie w znanej już sobie Arenie Toruń. Przygotowania do europejskiej imprezy skomplikowała choroba.

Jadąc do Torunia, celowałem w wynik 9 minut i 10 sekund oraz poprawienie swojego miejsca z rankingu. Niestety, ostatnie trzy tygodnie to walka ze zdrowiem, co odzwierciedliło się podczas zawodów. Mimo wszystko bycie częścią tak wielkiej imprezy i reprezentowanie naszego kraju jest budujące na kolejne lata treningu – komentuje Łukasz Godlewski.

Bieg na 3000 m w kategorii M40 został podzielony na dwie serie po 10 zawodników. Malborczyk startował w drugiej, mocniejszej, docierając do mety na 9 miejscu. Czas 9.44,65 minuty jest daleki od jego rekordu życiowego, a także od wyniku, jaki uzyskał 24 lutego w Arenie Toruń podczas MP masters (9.26,20 minuty). Biorąc pod uwagę obie serie, w mistrzostwach Europy uplasował się na 11 miejscu.

Mistrzem Europy M40 na 3000 m został Włoch Antonio Liuzzo (8.56,80). W tej konkurencji oprócz reprezentantów Polski i Włoch startowali również zawodnicy z Albanii, Wlk. Brytanii, Łotwy, Hiszpanii, Niemiec, Portugalii, Norwegii i Finlandii.

Łukasz Godlewski na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w Technikum nr 3 w Malborku, a także trenerem w sekcji lekkoatletycznej Powiśla Dzierzgoń. Startuje również w zawodach triathlonowych.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!