Srebrny medal mieszkańca Malborka w otwartych mistrzostwach Polski na 5 km. Wokół PGE Narodowego pobiegło ponad 1000 osób

Malborskich akcentów nie zabrakło podczas Niepodległej Piątki – otwartych mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn na 5 km zorganizowanych w niedzielę (5 listopada) na PGE Narodowym. Paweł Dziwosz ze swoją drużyną zdobył srebro w kategorii drużyn bez licencji. Indywidualnie wyższe miejsce zajął Łukasz Godlewski.

Niepodległa Piątka 2023 - pięć okrążeń wokół PGE Narodowego

W Niepodległej Piątce, która w niedzielę odbyła się w Warszawie, udział wzięło ponad 1000 biegaczy z całej Polski. Zawodnicy podzieleni na siedem serii mieli do pokonania pięć kilometrowych pętli wokół PGE Narodowego. W tej ogólnopolskiej rywalizacji z dobrej strony pokazali się reprezentanci Malborka. Paweł Dziwosz razem ekipą Warsaw Run Club zdobył srebro w kategorii drużyn mieszanych z klubów bez licencji.

Biegłem m.in. z siostrą Katarzyną, która od zawsze jest dla mnie wzorem i inspiracją. Również jest moją trenerką. Na trasie kibicowali mi mama i siostrzeniec. Byli najgłośniejsi w całej Warszawie. Dla takich momentów warto żyć i ciężko pracować na treningach – napisał Paweł Dziwosz w mediach społecznościowych.

Do klasyfikacji drużynowej liczyły się czasy czterech zawodników. Malborczyk uzyskał najlepszy wynik w swojej ekipie – 17,04 minuty (136 miejsce indywidualnie). Na sukces złożyli się też: Andrii Malovatsky (17,07), Katarzyna Ślusarczyk (18,23) i Katarzyna Dziwosz (20,53).

Indywidualnie spośród biegaczy związanych z powiatem malborskim najlepsze, 84 miejsce zajął Patryk Sowiński. Malborczyk pobiegł w czasie 16,05 minuty i nie do końca jest z siebie zadowolony. Spodziewał się wyniki znacznie poniżej 16 minut. Tuż za Patrykiem Sowińskim, na 85 miejscu ukończył Niepodległą Piątkę Łukasz Godlewski z Beztlenowych Malbork z czasem 16,06 minuty.

Jechałem do Warszawy na „wycieczkę”: co będzie, to będzie. To jest długi sezon, okraszony sześcioma rekordami życiowymi na trzech dystansach. Dlatego głowa już nie chciała iść w zaparte, ale też z drugiej strony, chciałem zobaczyć, jak to jest polecieć na czystej głowie, gdy „nic nie musisz” - relacjonuje Łukasz Godlewski.

131 miejsce w Niepodległej Piątce zajął pochodzący z Nowego Stawu Mateusz Jankowski z Beztlenowych (17,02).

Miałem nie dobiec ostatni i nie dobiegłem. Żarty żartami, ale na bieg jechałem na totalnym luzie. Chciałem się zakręcić w okolicy 16,50, ale 17,02 przyjmuję z radością. Po trzech latach przerwy ostatnie pół roku dało mi bardzo w kość fizycznie i psychicznie. Czas odpocząć i od grudnia do roboty, bo w 2024 roku mam dużo do udowodnienia – podsumowuje Mateusz Jankowski.

W Warszawie startowała też Beata Niemyjska reprezentująca LKS Zantyr Sztum, która z czasem 17,14 minuty zajęła 149 miejsce open i była szósta wśród kobiet.