Bursztynki znakomite podczas Festiwalu Tańca "Białobrzeski Dance Show" w Cedrach Wielkich. Tancerki wystąpiły 20 razy

Anna Szade
Anna Szade
Celina Pacanowska i Krasnale z MCKiE tuż po odebraniu dyplomów, medali i pucharu. Bursztynki Malbork
Bursztynki z Malborka wzięły udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Białobrzeski Dance Show”, który odbył się w Cedrach Wielkich. To ostatni turniejowy weekend przed zasłużonymi wakacjami tancerek.

Ogólnopolski Festiwal Tańca w Cedrach Wielkich. Niedziela należała do Malborka

Ogólnopolski Festiwal Tańca „Białobrzeski Dance Show” to dwudniowa impreza dla tancerzy, która odbywała się w Cedrach Wielkich. Bursztynki, Krasnale i Calineczki z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji rywalizowały w niedzielę (18 czerwca).

Tancerki prezentowały się wielokrotnie, w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych – relacjonuje Celina Pacanowska, instruktor zespołu.

W tańcu klasycznym formacja Krasnali do 10 lat zajęła pierwsze miejsce. W kategorii solo jazz do 8 lat Hania Krupińska zajęła drugie miejsce, a solo jazz 9-10 lat trzecie miejsce zajęła Klaudia Grabowska.

Okazało się, że to była dopiero rozgrzewka. Pierwsze miejsce zajęły Krasnale w tańcu jazz do 10 lat.

W tańcu jazz duety do 10 lat nasze najmłodsze dziewczynki zaprezentowały się najpiękniej jak tylko umiały. Dzięki temu drugie miejsce zajął duet Martynka Gogola i Maja Ostrowska. Natomiast pierwsze miejsce i nagrodę za osobowość festiwalu wywalczył duet Helenka i Marianka Błaszak – opowiada Celina Pacanowska.

Najmłodsze tancerki po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności w kategorii performing art impro. W finale do lat 8 na 10 uczestników Hania Krupińska zajęła drugie miejsce.

Nastoletnie Bursztynki wytańczyły znakomite miejsca

Rywalizowały również ciut starsze dziewczęta. W tańcu współczesnym solo W 11-13 lat Julia Suchińska była szósta, a siódmym miejscu uplasowały się: Lena Kułakowska, Kaja Rej i Masza Suprun.
Natomiast w tej kategorii wiekowej duet Lena Kułakowska i Zuzia Baranek w tańcu współczesnym znalazł się na siódmym miejscu.

W tańcu współczesnym 11-13 lat Bursztynki zajęły pierwsze miejsce, Calineczki były drugie. W kategorii solo jazz 11-13 lat Julia Duda była szósta, a Yevanhelina Slavska siódma.

Calineczki jako formacja w kategorii 11-13 lat jazz wytańczyły pierwsze miejsce – dodaje Celina Pacanowska.

Performing art impro przyniósł malborskim solistkom w wieku 11-13 lat awans do finału. Maria Krawczyk zajęła w nim trzecie miejsce, a Julia Duda była siódma.

Znakomicie zaprezentowały się w tańcu współczesnym Eliza Pytlińska i Maria Krawczyk, które w duecie w kategorii powyżej 14 lat zajęły pierwsze miejsce. W tańcu solo Hania Czaplicka i Milena Ryś były piątek. Natomiast najstarsze Bursztynki jako formacja w tańcu jazz zajęła pierwsze miejsce.

Podczas festiwalu nasze zespoły i solistki prezentowały się 20 razy. Dziękuję bardzo za piękne występy i wytrwałość. Podziękowania należą się również rodzicom za pomoc i zaangażowanie. Uważam, iż rok taneczny został zakończony w jak najlepszych nastrojach i z uśmiechem na buzi. Życzę wszystkim dużo wypoczynku i słonecznych wakacji – podsumowuje Celina Pacanowska.