Delta - Osiczanka 5:1, Rodło - Grom 2:2

(JS)
Delta Miłoradz rozgromiła Osiczankę Osice 5:1 (2:1), a Grom Nowy Staw zremisował 2:2 (1:1) w Kwidzynie z tamtejszym Rodłem w 12 kolejce V ligi.

Choć Delta Miłoradz przeważała od pierwszych minut w meczu z Osiczanką Osice, to goście jako pierwsi objęli prowadzenie. Bramka stracona w 33 minucie pozytywnie wpłynęła na skuteczność podopiecznych trenera Radoława Szczuchniaka. Jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyniku 2:1 po golach Przemysława Tchórza i Roberta Modrzejewskiego. Po zmianie stron boiska kolejne bramki zdobyli: Tomasz Jeleń, Łukasz Kotowski i Mateusz Tymoszuk z rzutu karnego.

Delta grała w składzie: Tymoszuk - Ulkowski, Figlewski, Woliński, Niezgoda, Lenkiewicz, Tchórz, Jeleń, Kłodda (14 Kępka), Kotowski, Modrzejewski (73 Feretycki).

Grom Nowy Staw jechał na mecz z liderem tabeli V ligi - Rodłem Kwidzyn - z chęcią zwycięstwa, ale trener Marek Kwiatkowski nie ukrywał przed meczem, że i z remisu byłby zadowolony. Zawodnicy wsłuchali się w życzenia szkoleniowca i zremisowali z Rodłem 2:2.

Grom objął prowadzenie w 20 minucie meczu po golu Patryka Szramki, by stracić bramkę w końcówce pierwszej połowie. W drugiej części spotkania to kwidzynianie wyszli na prowadzenie, a Grom doprowadził do wyrównania w końcówce meczu po bramce Patryka Kaszuby.

Grom grał w składzie: Ćwiek - Błaszczak (75 Kępiński), Pańko, Błażek, Miśkiewicz, Siemaszko, Danielak, Cieślak, Szramka, Dajer (60 Jankowski), Łudziński (75 Kaszuba).

Po dwunastu meczach Delta zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 22 pkt.
i stratą 6 pkt. do liderujących Czarnych Przemysław i Rodła. Grom Nowy Staw po 11 meczach (nowostawianie mają do rozegrania zaległy mecz z Pogonią Prabuty) ma na koncie 18 pkt. i plasuje się na 8 miejscu w tabeli.
W sobotę (29 października) o godz. 14 mecz derbowy powiatu malborskiego. Grom podejmie Deltę.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?