Dominik Jendruszewski zdobył tytuł mistrza Polski młodzików w dwuboju nowoczesnym

Dominik Jendruszewski, zawodnik Sekcji Pływackiej MAL WOPR, zdobył tytuł mistrza Polski w dwuboju nowoczesnym. Informację o starcie pływaków z Malborka w Pasymiu nadesłała Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Dominik Jendruszewski, zawodnik Sekcji Pływackiej MAL WOPR został w minioną niedzielę mistrzem Polski w dwuboju nowoczesnym podczas odbywającego się w Pasymiu Ogólnopolskiego Finału Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Malborczyk nie dał szans 70 rywalom, których pozostawił w tyle i wraz z trenerką Dorotą Grzywacką, mógł cieszyć się z największego sukcesu w swojej karierze.
Dominik zapracował na ten tytuł kilkuletnią pracą w Sekcji Pływackiej MAL WOPR. Ostatni rok, w którym wykazał się zwiększonym zaangażowaniem i systematycznością, zaowocował progresem wynikowym w pływaniu. Niespełna tydzień temu poprawił po raz drugi w tym sezonie rekord życiowy na 100 m stylem dowolnym, co pozwalało prognozować dobra lokatę po pływaniu w minionych Mistrzostwach. I tak też się stało.
Dwubój nowoczesny jako część dyscypliny olimpijskiej - pięcioboju nowoczesnego, to połączenie pływania i biegu. Dwudniowe zawody w Pasymiu zgromadziły na starcie 125 zawodników z 15 miast z całej Polski, w tym tak odległych jak miast jak Warszawa, Łódź, Częstochowa, Radomsko czy Konstantynów Łódzki. W zawodach uczestniczyli także młodzi pięcioboiści z Litwy i Rosji. Młodzicy z roczników 2000-2002 startowali w dwuboju, pokonując dystans 100m na pływania i 1000m biegu. Wszystkie trzy roczniki były klasyfikowane łącznie.
W trzydniowych zawodach Malbork reprezentowali: Dominik Jendruszewski, Szymon Ochociński, Alicja Krauze i Karolina Lisowska. Po pływaniu, w którym zawsze wypadamy lepiej niż w biegu, wszyscy nasi zawodnicy mieli dobre lokaty startowe do biegu. Nasz mistrz Dominik po pływaniu zajmował czwartą lokatę, z czasem o sekundę gorszym od rekordu życiowego (1:02,95) i z 3 punktami mniej od najlepszego po pływaniu zawodnika z Elbląga.
Najlepsza po pływaniu wśród dziewcząt była Alicja Krauze. Z czasem 1:06,59 o 2 punkty wyprzedzała zawodniczkę ze Starogardu Gdańskiego. Nieco dalej po pływaniu uplasowała się pozostała dwójka naszych zawodników. Karolina Lisowska była 21, zaś najmłodszy bo zaledwie 12-letni Szymon Ochociński zameldował się na miejscu 53. Obje jednak nieźle biegają liczyliśmy więc na poprawienie lokaty w klasyfikacji generalnej.
Bardzo dobrze pobiegł Szymon, który zajmując 28 miejsce w biegu przesunął się aż o 17 miejsc w "generalce" i zajął ostatecznie 36 lokatę open, a 9 w swoim roczniku. Świetnie spisały się też dziewczęta. Doskonale pobiegła Alicja Krauze, która zajęła 8 miejsce w biegu przegrywając ze zwyciężczynią o 12 sekund. Ostatecznie pozwoliło to sklasyfikować naszą ambitną zawodniczkę na bardzo dobrym 5 miejscu w klasyfikacji generalnej nagradzanym pamiątkową paterą.Trzynasta w biegu Karolina Lisowska zajęła w klasyfikacji generalnej miejsce 12. W swojej kategorii wiekowej nasze zawodniczki zajęły odpowiednio 3 i 9 miejsce.
Na wyżyny swoich umiejętności wspiął się na Mistrzostwach 14-letni Dominik Jendruszewski. Na metę biegu na 1000 m nasz zawodnik przybiegł jako trzeci dwie sekundy za zwycięzcą z Konstantynowa, a suma punktów z pływania i biegu przesunęła naszego doskonałego zawodnika na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Dominik pokonał wymagającą trasę biegu w czasie 3:17,81 i ostatecznie aż o 8 punktów wyprzedził kolejnego w klasyfikacji generalnej zawodnika z Konstantynowa Łódzkiego. To ogromny sukces naszego zawodnika. Niedzielne popołudnie, w którym odbyła się dekoracja na długo z pewnością zostaną w pamięci Dominika, a tytuł mistrzowski zostanie dopisany do największych w historii osiągnięć Sekcji Pływackiej MAL WOPR.