Drużyny z Lichnów mistrzami powiatu malborskiego w unihokeju

rk
Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Lichnowach okazali się najlepsi w mistrzostwach powiatu malborskiego w unihokeju i awansowali do półfinału wojewódzkiego. Poniżej nadesłana relacja.

W mistrzostwa powiatu malborskiego gmina Lichnowy reprezentowana była przez dziewczęta i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Lichnowach.
Do rywalizacji w zawodach przystąpiły cztery zespoły dziewcząt i cztery zespoły chłopców. Turnieje rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Rywalizację rozpoczęli chłopcy. Drużyna z Lichnów w pierwszym meczu po jednostronnym widowisku wygrała 5:0 z kolegami ze Starego Pola.
W drugim meczu spotkała się z SP 3 Malbork. Miał to być rewanż za zeszłoroczną porażkę i na to się zapowiadało, bo już w drugiej minucie po ładnej akcji Lichnowy wyszły na prowadzenie. Potem pomimo licznych strzałów chłopcy z Lichnów nie mogli wstrzelić się w bramkę i podwyższyć prowadzenia. Natomiast zawodnicy z malborskiej "trójki" wykorzystali moment zawahania obrońców i na niespełna dwie minuty przed końcem wyrównali stan spotkania na 1:1. Wynik już się nie zmienił, co zapowiadało emocje do końca turnieju. W ostatnim swoim meczu
SP Lichnowy pokonała SP 9 Malbork 4:1, co w końcowym rozrachunku dało zwycięstwo w całych mistrzostwach dzięki lepszemu stosunkowi bramek.
Skład zespołu z Lichnów: Tomasz Nowak, Paweł Purzycki, Oskar Milewski, Adam Młodziński, Mateusz Skorupa, Jan Cira, Szymon Rybczyński, Igor Strzelczyk, Antoni Zasadzki.
Po chłopcach przyszedł czas na rywalizację dziewcząt. Dziewczęta z SP Lichnowy po sukcesie, który odniosły w ubiegłym roku szkolnym (doszły aż do finału wojewódzkiego, w którym zajęły 5 miejsce), przystąpiły do gry z dużymi nadziejami na zdobycie tytułu mistrzyń powiatu malborskiego.
W pierwszym meczu spotkały się z SP Stare Pole i już w pierwszej minucie objęły prowadzenie po pięknym strzale Karoliny Jachym. Strzelczyni miała pecha, bo chwilę później doznała kontuzji i dziewczęta z Lichnów musiały grać do końca meczu o jedną zawodniczkę mniej. Poradziły sobie jednak, wygrywając mecz 5:0. W kolejnych spotkaniach również nie znalazły sobie równych, pokonując kolejno 3:0 SP 9 Malbork i 4:0 SP 3 Malbork.
Skład zespołu: Maja Rykała, Dominika Gil, Nikola Marchewa, Julia Borawska, Karolina Jachym, Małgorzata Borawska.
Trenerem zespołów jest Marcin Czarnecki, nauczyciel wf. w Szkole Podstawowej w Lichnowach. W opiece nad uczniami pomagała mu Ewelina Purzycka.