Dziesięć medali zawodników MAL WOPR w zawodach w Kościerzynie

Zawodnicy MAL WOPR wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach w Pływaniu i Pływaniu w Płetwach Tri-Team Swimming Cup w Kościerzynie.

Z tarczą wrócili malborscy pływacy z Ogólnopolskich Zawodów w Pływaniu i Pływaniu w Płetwach Tri-Team Swimming Cup, które odbyły się w minioną sobotę w Kościerzynie. Dziesięć medali, w tym aż pięć złotych, czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej oraz dwanaście nowych rekordów życiowych to pokaźny dorobek zawodników MAL WOPR.
W perfekcyjnie zorganizowanych zawodach uczestniczyło 190 zawodników z 12 klubów. Najlepsi pływacy MAL WOPR z roczników 2000-2002 w liczbie 11 osób w istotny sposób zaznaczyli swoją obecność na kościerskich zawodach. Już pierwsza konkurencja, 200 m stylem dowolnym, pokazała aktualny poziom dwójki doskonałych pływaków malborskiego klubu. Konkurencję kobiet wygrała niesamowita Alicja Krauze, wśród mężczyzn wyższość jednego tylko zawodnika musiał uznać Dominik Jendruszewski.
Alicja, która ostatnie dwa tygodnie przed zawodami w związku z chorobą trenowała tylko na lądzie, nie czuła się pewnie i czas przed startem okupiła olbrzymim stresem. Wola walki i niesamowita ambicja nie pozwoliła jej jednak na słabość. W doskonałym stylu pokonała cały dystans, a na ostatnich 25 metrach w imponujący sposób przyspieszyła i mogła cieszyć się z ciężko wywalczonego złotego medalu. Warto dodać, że organizatorzy zadbali o wyjątkową oprawę i nagrody na zawodach. Każdy zwycięzca otrzymywał puchar, a cała trójka na podium specjalne na tę okazję przygotowane, piękne medale. Ala nie poprzestała na jednej dekoracji.
Jako jedyna z całej ekipy MAL WOPR startowała na zawodach trzykrotnie. W każdym ze startów zdobyła medal. W kolejnym swoim występie debiutowała w niezwykle wymagającej konkurencj - 400m stylem zmiennym. Pływanie 100-metrowych odcinków każdym stylem wymaga od zawodnika olbrzymich umiejętności technicznych, ale i wytrzymałościowych. Nasza pływaczka zgodnie z oczekiwaniami najsłabszy styl grzbietowy nadrobiła trzema pozostałymi i po raz kolejny stanęła na podium, tym razem na trzecim jego stopniu. Ostatni start, na 100 m stylem dowolnym, to już wyjątkowy pokaz umiejętności Alicji. Zgodnie z ustaleniami z trenerkami nasza pływaczka miała bardzo mocno zacząć pierwszą część dystansu. Tak też się stało. Oba odcinki 50-metrowe pokonała w niemal identycznym czasie, co świadczy o doskonałym przygotowaniu wytrzymałościowym. Złoto odbierane z rąk znanego dziennikarza i sportowca Macieja Dowbora na uwieńczenie dobrych zawodów było już czystą przyjemnością.
To samo miejsce w ostatniej konkurencji zawodów z nowym doskonałym rekordem życiowym 1:00,68 zajął fantastycznie ostatnio dysponowany Dominik Jendruszewski. Nasz mistrz nie dał szans rywalom, popłynął bardzo mocno cały dystans i z pewnością już niebawem dołączy do pływaków pokonujących dystans 100 m stylem dowolnym poniżej minuty. Warto dodać, że również w drugim starcie w stylu dowolnym na dystansie dwukrotnie dłuższym, nasz zawodnik zaliczył nowy rekord życiowy (2:16,27), ale to z pewnością nie jest ostatnie słowo Dominika w tym sezonie.
Dwa puchary i złote medale wywiozła z Kościerzyny niezagrożona Julia Sobczyńska. Nasza pływaczka startująca w trudnych konkurencjach 200 m stylem motylkowym oraz grzbietowym nie miała zbyt wielu rywalek, ale mimo to Julka pokonała swoje dystanse ambitnie i bardzo poprawnie technicznie.
Nie można powiedzieć tego o występie Michała Wójtowicza. Brak skupienia i przedszkolny błąd w trakcie płynięcia stylem grzbietowym pozbawiły Michała pewnego srebra. Bolesna dyskwalifikacja i ostre słowa reprymendy trenerki poskutkowały na tyle, że w kolejnym starcie, na 200 m stylem dowolnym nasz pływak poprawił dotychczasowy rekord życiowy i zajął miejsce tuż za podium.
Na wielkie barwa natomiast zasługuje dwójka srebrnych medalistów z Kościerzyny. Dwa nowe rekordy życiowe i drugie miejsce na podium wywalczone w doskonałym stylu to podsumowanie ciężkiej pracy na treningach Oliwii Fryger oraz Macieja Wojtczaka. Dwunastoletnia Oliwia dystans 100 m stylem klasycznym pokonała w fantastycznym czasie 1:32,76, zaś o rok starszy Maciek ten sam dystans ale stylem dowolnym płynął w czasie 1:06,94s. To bardzo duże sukcesy naszych pływaków. Po raz kolejny potwierdza się zasada, że medale i "życiówki" zdobywają ci, którzy nie boją się ciężkiej pracy treningowej.
Kolejne srebro do dorobku MAL WOPR dorzuciła najmłodsza z "klanu" Górskich - Patrycja, która zajęła drugie miejsce na podium w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym.
Dwa rekordy życiowe i dwukrotnie czwarte miejsce zaliczył Konrad Kubicki. Oby tak pechowe miejsca naszego pływaka wywołały w nim sportową złość i chęć zdobywania jeszcze lepszych wyników.
Czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym na 200 m stylem grzbietowym zajęła też Karolina Lisowska, która w doskonały sposób łączy pływanie z pasją biegania. Nasza zawodniczka w malborskim Biegu Niepodległości zajęła bowiem drugą lokatę ulegając tylko starszej od siebie zawodniczce.
Na uwagę zasługuje także start w Kościerzynie wracającego po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, czternastoletniego Pawła Włodarczyka. Nasz pływak jeszcze nie dysponuje pełnią sił i możliwości na treningach ale nowy rekord życiowy na 200 m stylem dowolnym i zajęta w tym starcie piąta lokata daje duże nadzieje na dobry sezon.
Miejsce tuż za podium w klasyfikacji medalowej, zważywszy na fakt, że Sekcja Pływacka MAL WOPR pod względem liczby zawodników nie może nawet się równać z klasami i szkołami sportowymi w naszym województwie, bardzo cieszy i daje wiele radości zarówno trenerkom jak i samym zawodnikom. O aktualnym poziomie klubu na tle innych w województwie pomorskim świadczyć będą wyniki z kolejnych zawodów, a mianowicie wyniki open z zimowych mistrzostw województwa pomorskiego, które odbędą się w grudniu bieżącego roku.