Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dziury na ul. Kwiatkowskiego w Malborku. Czy zapowiadany przez władze remont nawierzchni obejmie całą ulicę?

Anna Szade
Anna Szade
Nie da się ukryć, że ostatni fragment ul. Kwiatkowskiego w Malborku wymaga pilnej interwencji.
Nie da się ukryć, że ostatni fragment ul. Kwiatkowskiego w Malborku wymaga pilnej interwencji. Anna Szade
Zapowiedź remontu ul. Kwiatkowskiego w Malborku dawała mieszkańcom nadzieję na normalną nawierzchnię na całej długości. Ale okazuje się, że inwestycja przewiduje ułożenie nowego asfaltu tylko między ul. Wybickiego a Michałowskiego. Co z dziurami na końcu drogi?

Ul. Kwiatkowskiego w Malborku będzie remontowana. "Księżycowy krajobraz zostanie?"

Idąc czy jadąc ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Malborku można prześledzić historię tej części miasta. „Stary” odcinek, od strony ul. Wybickiego, jest asfaltowy, ale im dalej, tym… gorzej. Najpierw, tuż za progiem zwalniającym, są betonowe płyty, a dalej to już głównie dziury, bo tyle zostało z bitej drogi, z której korzystają nie tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych, ale i sąsiedniego blokowiska.

Gdy władze miasta ogłosiły, że wytypowały ul. Kwiatkowskiego do remontu, zatliła się nadzieja, że nowa nawierzchnia pojawi się na całej długości.

Co będzie z ostatnią częścią? Na jednym końcu będzie elegancko, a na drugim zostanie księżycowy krajobraz? - pytają mieszkańcy?

Nie da się ukryć, że autostrada tam nie jest potrzebna, ale może uda się wyłożyć tę końcówkę ulicy płytami? Obecnie wygląda na kolejny nieco zapomniany zakątek miasta.

Będziemy chcieli również w jakiś sposób tę część ul. Kwiatkowskiego ucywilizować. Remont ul. Kwiatkowskiego będzie dobrym momentem, by to zrobić – słyszymy od Marka Charzewskiego, burmistrza Malborka.

Ul. Kwiatkowskiego to część większej inwestycji, która ma objąć też ul. Zakopiańską i ul. Jagiellońską. Miasto pozyskało na ten cel 7 mln 220 tys. zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. To 95 proc. planowanych wydatków.
Ulice są trzy, ale będzie to jedno zadanie, na które zostanie ogłoszony przetarg. Najbardziej skomplikowana będzie modernizacja ul. Jagiellońskiej, bo tam wymieniana będzie również infrastruktura podziemna.

Zakopiańska i Kwiatkowskiego, która będzie remontowana na odcinku od ul. Wybickiego do ul. Michałowskiego, nie wymagają dokumentacji. Tam w planie jest tylko wymiana nawierzchni, czyli zrywa się asfalt, naprawia i układa krawężniki, a potem kładzie nowy asfalt. Natomiast w przypadku ul. Jagiellońskiej planujemy tryb „zaprojektuj i wybuduj” – tłumaczył nam niedawno Józef Barnaś, wiceburmistrz Malborka.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Transport ogromnego generatora ulicami Grudziądza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto