MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na al. Sprzymierzonych w Malborku wymieniane są chodniki. Co z jezdnią? Na razie kierowcom "zwinięto" część asfaltu

Anna Szade
Anna Szade
Na al. Sprzymierzonych wzdłuż krawężników wycięto część asfaltu. Nie wygląda to dobrze.
Na al. Sprzymierzonych wzdłuż krawężników wycięto część asfaltu. Nie wygląda to dobrze. Anna Szade
Na al. Sprzymierzonych w Malborku układane są nowe chodniki, ale mieszkańcy dziwią się, że przy okazji…zabrano im asfalt. Tuż przy krawężnikach zostały szczeliny, przez które trudniej wjechać na podjazd przy domu. Niektórzy właściciele na własną ręką zasypali ubytki. Ale pytają: „Czy to będzie naprawione?”

Al. Sprzymierzonych w Malborku. Remont zaczął się od chodników

Na stan al. Sprzymierzonych w Malborku kierowcy skarżą się co jakiś czas. Wiadomo, nikt nie lubi jeździć po dziurach. Władze miasta jakiś czas temu zapowiadały, że typują ulicę do remontu, na który będą się starać pozyskać zewnętrzne dofinansowanie. Ostatecznie jednak tak się nie stało.

Na razie modernizowany jest chodnik po obydwu stronach jezdni. I tu małe zaskoczenie, bo w trakcie prac usunięta została część nawierzchni, tej tuż przy krawężnikach. Powstały dość szerokie szczeliny, które utrudniają życie zmotoryzowanym właścicielom nieruchomości. Niektórzy wykonali prowizoryczne utwardzenie albo po prostu zasypali te ubytki, by nie były uciążliwe podczas wjazdu.

Mieszkańcy dopytują, w jaki sposób zostanie to naprawione po tym, jak zakończy się inwestycja chodnikowa? To pytanie zadaliśmy w malborskim magistracie.

Prace na al. Sprzymierzonych nie zostały jeszcze zakończone. Asfalt zostanie oczywiście uzupełniony, dolany do istniejącej nawierzchni. Technologia robót wymaga, że przy wymianie krawężników należy cześć asfaltu wyciąć, aby potem, po ułożeniu nowych, go odtworzyć. Zostanie to wykonane do połowy maja br. - zapewnia Piotr Milewski, specjalista ds. utrzymania dróg i komunikacji w Urzędzie Miasta Malborka.

Piesi mogą się cieszyć. Gdzie jeszcze nowe chodniki?

Całe zadanie, którego elementem są prace na al. Sprzymierzonych, nazywa się „Remont dróg dla pieszych przy drogach gminnych nr 201165G; 201102G; 201076G; 201155G; 201087G; 201151G; 201048G; 201181G".

Gdzie dokładnie piesi mogą liczyć na poprawę? Część jest już zrobiona. Oto, ulice, które były wytypowane do wymiany chodników:

  • ul. Wilcza - refundacja za odcinek między ul. Dąbrowskiego a Zieleniecką,
  • ul. Lubelska,
  • ul. Chopina,
  • ul. Szymanowskiego,
  • ul. Jagiellońska - odcinek od ul. Grunwaldzkiej do Zakopiańskiej,
  • al. Sprzymierzonych,
  • ul. Solskiego,
  • ul. Żelazna.

Wartość prac remontowych wyniesie ok. 3,8 mln zł, a dofinansowanie to 1 941 672 zł, czyli 50 proc. Pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Zlot Cadillaców Inowrocław 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto