Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gra terenowa "Twierdza Malbork" [ZDJĘCIA]. Pokonali pełną zagadek 25-kilometrową trasę

rk
Fot. Klub Biega Grupa Malbork
Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że takiej imprezy, gry terenowej przeprowadzonej na tak dużym dystansie w Malborku i okolicy jeszcze nie było. Klub Biegacza Grupa Malbork zaprosił miłośników biegania do poszukiwania "zaginionego skarbu" podczas kolejnej edycji "Twierdzy Malbork".

"Twierdza Malbork" to impreza, która ma już swoją tradycję, bo pierwszy bieg odbył się w październiku 2015 roku.

- I jest nieprzerwanie kontynuowany do dziś. Organizujemy dwie edycje w roku, zawsze jesienią i wiosną, w czasie, kiedy roślinność nie przeszkadza w eksploracji historycznych budowli. Poprzednie edycje były organizowane jako wycieczka biegowa. W tym roku wprowadziliśmy duże zmiany. Nowa formuła imprezy to miejska gra terenowa połączona z bieganiem i zwiedzaniem fortyfikacji obronnych twierdzy oraz miasta Malbork - wyjaśnia Maciej Frankiewicz, prezes Klubu Biegacza Grupa Malbork.

A takiej imprezy w Malborku jeszcze nie było. Organizatorzy szczegółowo opracowali bardzo ciekawy scenariusz. Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć skarb zaginiony przed I wojną światową skarbu.

- Gracze na początku podzieleni na trzy drużyny (od 17 punktu gry razem) mieli do znalezienia 20 punktów kontrolnych. W każdym punkcie do rozwiązania były zaszyfrowane informacje, znajdowały się tam także przedmioty, fragmenty map i zdjęć pomocnych w rozwiązaniu zagadki. Stworzyliśmy na potrzeby gry również fabułę w postaci wspomnień – kartek z pamiętnika i fikcyjnych bohaterów. 18 punktów było zaznaczonych na mapie, dwa gracze musieli zlokalizować na podstawie informacji zebranych wcześniej. Miejsce ukrytego skarbu było możliwe dopiero po rozszyfrowaniu wszystkich zagadek - relacjonuje Maciej Frankiewicz.

Wszystko to rozegrało się na dystansie ponad 25 kilometrów. Trasa wiodła głównie ścieżkami, drogami szutrowymi lub całkowicie poza wszelkimi szlakami, m.in. w lesie wielbarskim, terenach byłego poligonu wojskowego i przez malownicze miejsca widokowe doliny Nogatu. Punkty kontrolne były umieszczone w fortyfikacjach obronnych z czasów I i II wojny światowej oraz zabytkach związanych z Twierdzą Malbork w samym mieście. A gdzie był skarb? Okazało się, że został zakopany w Parku Miejskim w wielkiej drewnianej skrzyni przygotowanej specjalnie na imprezę.

- Na przeprowadzenie gry otrzymaliśmy wsparcie ze strony Muzeum Miasta Malborka oraz Wydziału Promocji Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta. Dzięki tej pomocy mogliśmy przygotować ciekawe upominki. W związku z tym, że impreza była mocno związana z historią miasta, w skrzyni wylądowały książki „Taki był Malbork” autorstwa Bogusława Krauze i Piotra Topolskiego oraz okolicznościowe magnesy. Na spotkaniu integracyjnym przeprowadziliśmy również loterię wśród uczestników gry - wyjaśnia Maciej Frankiewicz.

Gra terenowa została bardzo dobrze oceniona przez uczestników, więc organizatorzy na pewno będą kontynuować i rozwijać tę formułę podczas kolejnej edycji "Twierdzy Malbork" (na przełomie października i listopada). A póki co, Grupa Malbork zaprasza do wspólnego biegania. Po zimie wróciły "Wieczorynki" (zawsze w środę, zbiórka o godz. 19 przy Hotelu Dedal). W maju w planach jest też wycieczka biegowa na dystansie ultra (powyżej 42 km). 8 maja na Stadionie Miejskim przy ul. Toruńskiej odbędzie się test Coopera.

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto