Hokej w Malborku. Jeden Michał powalczy o mistrzostwo Niemiec, a drugi - o tytuł mistrza Polski

Archiwum prywatne
Michał Nawrocki, wychowanek malborskiego Bombka, zagra ze swoją obecną drużyną o mistrzostwo Niemiec do lat 17. Michał Muczeński został wypożyczony do Sokołów Toruń w kategorii do lat 14.

Hokej.net informuje, że zakończyły się rozgrywki w obu grupach Dywizji I U17 w Niemczech, czyli najwyższej ligi niemieckiej w kategorii wiekowej do 17 lat. Od początku obecnego sezonu DEG Dusseldorf reprezentuje Michał Nawrocki, wychowanek UKS Bombek SP 3 Malbork. Jego zespół rywalizował w grupie północnej i zajął 3 miejsce, ostatnie premiowane awansem. Z grupy południowej do finału mistrzostw Niemiec także awansowały trzy ekipy.

Michał jest napastnikiem i wyróżniającym się zawodnikiem drużyny z Dusseldorfu. Jego talent nie uszedł uwadze szkoleniowców kadry Polski U16, do której malborczyk regularnie otrzymuje powołania.

Inny Michał z Bombka - Muczeński został wypożyczony tydzień temu do drużyny MKS Sokoły Toruń w kategorii wiekowej U14. Zdążył zadebiutować i strzelił w pierwszym swoim meczu cztery bramki, zaliczył także dwie asysty. Sokoły są jednymi z faworytów mistrzostw Polski żaków starszych (do lat 14). Ten Michał jest również członkiem kadry Kujawsko-Pomorskiego ZHL.