I liga piłki ręcznej. Polski Cukier Pomezania zdobyła Zieloną Górę i przywiozła komplet punktów

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli pierwszoligowi szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii Malbork. Pokonali w Zielonej Górze tamtejszy AZS UZ 32:29 (19:11).

Podopieczni trenera Igora Stankiewicza wiedzieli, po co jadą. Zwycięstwo w tym meczu pozwalałoby im nawiązać realny kontakt ze środkiem tabeli. Spotkanie zaczęło się od prowadzenia gości 1:0 po rzucie Damian Spychalskiego i 2:1 po trafieniu Iwana Telepniewa. Później przez moment prowadzili zielonogórzanie, ale malborczycy szybko doprowadzili do remisu 4:4 (Telepniew) i od tej pory zaczęli powiększać przewagę. Kilkukrotnie zdobywali bramki seriami przy biernej postawie gospodarzy w tym elemencie gry i na przerwę zeszli aż z 8-bramkową zaliczką (19:11).

Jak się potem okazało, malborczycy jeszcze nie mogli dopisać sobie trzech punktów, bo miejscowi walczyli do końca. Gdy na tablicy świetlnej pozostawało około siedmiu minut i malborscy szczypiorniści prowadzili 30:23, nie zapowiadało się na nerwową końcówkę, zwłaszcza że gospodarze nie potrafili nawet wykorzystać karnego. Jednak to oni w kolejnych minutach zdobyli cztery bramki z rzędu i zbliżyli się na trzy trafienia do Polskiego Cukru Pomezanii. Do końca było około trzech minut. Na szczęście, malborczycy opanowali sytuację i później trafiała raz jedna, raz druga drużyna.

Malborczycy dzięki zwycięstwu nad AZS UZ 32:29 dopisali na swoje konto trzy punkty i obecnie z dorobkiem 24 pkt zajmują 9 miejsce w 15-zespołowej tabeli grupy A I ligi. Do ósmych zielonogórzan tracą pięć "oczek". W najbliższej kolejce Polski Cukier Pomezania podejmie na swoim parkiecie mocny Real Astromal Leszno (4 m., 35 pkt).

Polski Cukier Pomezania w Zielonej Górze: Kądziela, Kochański – Cieślak 7, Orzechowski 6, Skwierawski 5, Boneczko 4, Spychalski 4, Telepniew 4, Dukszto 1, Dawidowski 1 oraz Gryz i Cichocki. Rzuty karne: 2/2. Kary: 10 minut.