18+

I liga piłki ręcznej. Zwycięstwo Polskiego Cukru Pomezanii

RK
Dobrze rozpoczęli nowy sezon w I lidze piłkarze ręczni Pomezanii Malbork. Po zaciętym meczu pokonali Wolsztyniaka Wolsztyn 33:31.

Dobre nastroje mieli w sobotni wieczór kibice opuszczający halę Gimnazjum nr 3 w Malborku. W inauguracyjnym meczu sezonu 2012/13 szczypiorniści Pomezanii podejmowali KPR Wolsztyniak Wolsztyn. Spotkanie było bardzo wyrównane. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili zaledwie 16:15.

Po przerwie malborczycy powiększali przewagę - w pewnym momencie wynosiła ona aż 8 bramek. W zespole Pomezanii imponował zwłaszcza Marek Boneczko, jeden z kilku wartościowych graczy, którymi malborski klub wzmocnił się w przerwie letniej.

Miejscowi roztrwonili przewagę i w nerwowej końcówce musieli pilnować wyniku. Ostatecznie wygrali 33:31.